Fortnite Mobile Graphics Error Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Fortnite Mobile oyuncularının oyunu açarken karşılaştıkları "Graphics Error" sorununu bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Temmuz 13, 2022 - 10:01
Temmuz 13, 2022 - 14:36
Fortnite Mobile Graphics Error Sorunu Nasıl Düzeltilir?
Fortnite Mobile Graphics Error Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Fortnite Mobile oyuncularının oyunu açarken "Graphics Error. Ufortunately Fortnite encountered an error indicating an incompatibility wwith your mobile device's graphics driver." hatasıyla karşılaşarak oyuna olan erişimi kısıtlanmakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Fortnite Mobile Graphics Error Sorunu Nedir?

Fortnite Mobile Graphics Error

Karşılaşılan bu hata genellikle oyunun güncel olmamasıyla birlikte karşılaşılmaktadır. Elbette sadece bu sorundan dolayı değil birçok sorundan dolayıda böyle bir hatayla karşılaşabiliriz. Bunun için sizlere birkaç öneriden bahsederek sorunun çözümüne ulaştırmaya çalışacağız.

Fortnite Mobile Graphics Error Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu hatayı düzeltmemiz için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilrsiniz.

1-) Depolama Alanını Kontrol Edin

Depolama alanının az olması çeşitli sorunları yaratmasına olanak tanıyacaktır. Depolama alanınız azalmışsa yükseltmeyi deneyebilirsiniz. Bunun için bir gereksiz dosya temizleyici uygulaması yani CCleaner uygulamasını indirerek gereksiz dosyaları temizleyebilirsiniz. Eğer depolama alanınız 1GB'tan fazlaysa bir diğer önerimize geçelim.

2-) Oyunu Güncelleyin

Eğer oyununuz güncel değilse gereksiz dosyadan dolayı böyle bir hatayla karşılaşıyor olabilirsiniz. Bunun için App Store veya Google Play Store uygulamasını açarak oyunun güncelliğini kontrol edin. Eğer oyununuz güncelse diğer önerimize geçelim.

3-) Önbelleği Temizleyin

Oyun içerisinde yedeklenen kayıt dosyalarının eksik veya hatalı yüklenmesi çeşitli sorunlarla karşılaşmamızı sağlayabilir. Bunun için bize en çok yardımcı olacak şey ise önbelleği ve verileri temizlemek olacaktır.

  • Ayarlar'ı açın.
  • Uygulamalar sekmesini açın.
  • Sıralanan Uygulamalar sekmesinden Fortnite Mobile uygulamasını seçin.
  • Açılan ekranda Depolama yerini açarak Tüm verileri ve Önbelleği temizleyin.
  • Bu işlemden sonra Fortnite Mobile uygulamasını silin ve tekrar yükleyin.

Bu işlemden sonra oyunu tekrar açmayı deneyebilirsiniz. Eğer sorun devam ediyorsa diğer önerimize geçelim.

4-) Oyun Sürümü Yetersiz Olabilir

Oyunun telefon sürümü kullandığınız cihaza uyumlu olmayabilir. Bunun için araştırarak bu duruma bakabilirsiniz. Oyunun telefon sürümü cihazınıza uyumlu değilse bu gibi sorunlar yaşatabilir. Bunun için kontrol ederek sorununuzu anlayabilirsiniz.

5-) Güncelleme Sorunlu Olabilir

Oyuna gelen yeni güncellemeyle birlikte böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız farklı cihazlarda oluşan çeşitli hatalar oluşabilir. Bunun için yeni bir güncellemenin gelmesini bekleyebiliriz. Eğer android kullanıcısıysanız güncelleme sorununun olup olmadığını kontrol etmemiz için Google Play üzerinde yayına sunulan "Multiple Accounts" uygulamasını indirerek Fortnite Mobile oyununu klonlayın. Eğer klonlanan oyun açılıyorsa yeni bir güncelleme gelene kadar klonlama üzerinden oyunu açıp oynayabilirsiniz.

Google Play Multiple Accounts İndir

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Hata Uzmanı Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!