Assassin's Creed Origins Crash Hatası Çözümü

Assassin's Creed Origins oyuncularının Uplay üzerinden oyunu çalıştırırken karşılaştıkları Crash hatasını bu yazıda çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Assassin's Creed Origins Crash Hatası Çözümü
Assassin's Creed Origins Crash Hatası Çözümü

Assassin's Creed Origins oyununu çalıştırırken karşılaşılan Crash hatası birkaç nedenden oluşarak oyunu açtırmayabilir. Eğer sizde böyle bir hatayla karşılaşıyorsanız aşağıdaki işlemleri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Assassin's Creed Origins Crash Hatası Nedir?

Assassin's Creed Origins oyununu çalıştırdıktan sonra önümüze çıkan bu hata genellikle Nvidia ekran kartına sahip olan kullanıcıların başına gelerek oyunu açtırmamakta. Eğer sürücüleriniz güncel değilse bu gibi sorunla karşılaşmanız olası. Bu gibi sorunların önüne geçebilmemiz için sürücülerinizin ve işletim sisteminizin güncel olması gerekmektedir. Ekstra olarak oyun eksik bir şekilde kurulmuşsa bu gibi hatalarla karşılaşmamız mümkün.

Assassin's Creed Origins Crash Hatası Nasıl Düzeltilir?

Eğer Nvidia ekran kartına sahipseniz birinci önerideki aşamayı gerçekleştirerek sorunu tamamen çözebilirsiniz.

1-) FXAA Kapatın

Nvidia'nın geliştirmiş olduğu Nvidia Kontrol Paneli uygulamasına erişerek FxAA özelliğini kapatmamız gerekecektir.

  • Masaüstü ekranına gelerek sağ tık yapıyoruz.
  • Nvidia Kontrol Paneli uygulamasını açıyoruz.
  • Açılan ekranda sol tarafta bulunan 3D ayarlarını yönet seçeneğine tıklıyoruz.
  • Karşılaştığımız ekranda bulunan Kenar yumuşatma - FXAA seçeneğini Kapalı durumuna getirerek Uygula butonuna basıyoruz.

Bu işlemden sonra Assassin's Creed Origins oyununu açarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

2-) Sürücüleri Güncelleyin

Ekran kartı ve diğer framework sürücülerinizin güncel olup olmadığını kontrol edin. Bunun için;

  • Driver Booster programını indirerek yükleyin.
  • Driver Booster programını açın.
  • Karşımıza çıkan ekranda TARA butonuna basarak tarama işlemini gerçekleştirin.

Tarama işlemi bittikten sonra çeşitli güncel olmayan sürücüleri karşınıza çıkaracakatır. Güncel olmayan sürücüleri seçerek güncelleme işlemini gerçekleştirin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu işlemden sonra oyunumuzu açarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

3-) Dosya Bütünlüğünü Doğrulayın

Oyun herhangi bir şekilde hasarlı ve bozuk bir şekilde yüklenmiş olabilir. Bunun için oyunun dosya bütünlüğünü doğrulayarak hasarlı veya bozuk dosyaları kontrol edin. Eğer hasarlı veya bozuk dosya varsa otomatik olarak indirilerek oyunu çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

4-) Windows'u Güncelleyin

Windows'un güncel olmaması çeşitli hataların karşımıza çıkmasına olanak tanıyacaktır. Eğer işletim sisteminiz güncel değilse güncelleyerek bilgisayarınızı yeniden başlatın. Ardından Assassin's Creed Origins oyununu çalıştırarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.