eFootball 2023 Çalışmayı Durdurdu Hatası Nasıl Düzeltilir?

eFootball 2023 oyuncularının oyunu açarken karşılaştıkları "Çalışmayı Durdurdu" hatasını bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

eFootball 2023 Çalışmayı Durdurdu Hatası Nasıl Düzeltilir?
eFootball 2023 Çalışmayı Durdurdu Hatası Nasıl Düzeltilir?

eFootball 2023 oyuncuları oyunu açarken "Çalışmayı Durdurdu" hatasıyla karşılaşarak oyuna olan erişimi kısıtlanmakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

eFootball 2023 Çalışmayı Durdurdu Hatası Nedir?

Karşılaşılan bu hata oyunun düzgün çalışmamasıyla birlikte oluşmaktadır. Bunun nedeni birçok sorundan dolayı oluşarak karşımıza çıkabilir. eFootball 2023 Çalışmayı Durdurdu hatasının olası sebepleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Oyun yönetici yetkisiyle çalışmıyor olabilir.
 • Windows sürümü uyumlu olmayabilir.
 • Oyun dosyaları engelleniyor olabilir.
 • Sürücüler güncel veya kurulu olmayabilir.
 • Windows kullanıcı adınız sembol veya ingilizce içermeyen karakter olabilir.
 • Windows güncel olmayabilir.
 • Windows dosyaları hasarlı olabilir.

Yukarıda listelediğimiz sebepler bu gibi hatalarla karşılaşmamıza sebebiyet verebilir. Bunun için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

eFootball 2023 Çalışmayı Durdurdu Hatası Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu hatayı düzeltmemiz için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

1-) Yönetici Olarak Çalıştırın

Oyunun yönetici olarak yetkilendirlmemesi "Çalışmayı Durdurdu" hatasıyla karşılaşmanıza sebebiyet verebilir.

 • eFootball 2023 oyun dosya klasörünü açın.
 • Yönetici olarak çalıştırmamız için eFootball 2023 oyununun başlatıcı simgesine sağ tıklayarak "Özellikler" seçeneğine tıklayın.
 • Açılan ekranda bulunan "Uyumluluk" seçeneğine tıklayarak "Bu programı yönetici olarak çalıştır." seçeneğini seçin ve "Uygula" butonuna tıklayın.

Bu işlemden sonra oyunu çalıştırarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

2-) Uyumluluk Modunu Değiştirin

eFootball 2023 oyunu Windows sürümünüz ile uyumlu değilse "Çalışmayı Durdurdu" hatasıyla karşılaşmanıza sebebiyet verebilir.

 • eFootball 2023 oyun dosya klasörünü açın.
 • Yönetici olarak çalıştırmamız için eFootball 2023 oyununun başlatıcı simgesine sağ tıklayarak "Özellikler" seçeneğine tıklayın.
 • Açılan ekranda bulunan "Uyumluluk" seçeneğine tıklayın.
 • Ardından "Bu programın çalıştırılacağı uyumluluk modu" seçeneğini aktif duruma getirin.
 • Seçimi aktifleştirdikten sonra en yeni sürümü seçip "Uygula" butonuna basarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Eğer sorun devam ederse eski sürüme doğru ilerleyerek sorunun devam edip etmediğini gözlemleyin.

3-) İşletim Sistemi Uyumlu Olmayabilir

Kullandığınız işletim sistemi oyunun sistem gereksinimlerine uygun değilse bu gibi hatayla karşılaşabilirsiniz. Eğer Windows 10 işletim sistemi kullanmıyorsanız böyle bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Windows 10 işletim sistemine sahipseniz ve sorununuz devam ediyorsa diğer önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

4-) Oyun Framework'leri Kontrol Edin

Oyun frameworklerin bilgisayarınızda olmaması oyun içerisinde çeşitli hataları oluşturabilir. Bu yüzden bilgisayarınızda DirectX, .NET Framework, VCRedist uygulamaların bulunması gerekmektedir.

Güncelleme işlemini gerçekleştirdikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak oyunu çalıştırıp, sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

5-) Oyun Dosya Bütünlüğünü Doğrulayın

Oyun dosya bütünlüğünü doğrulayarak eksik veya hatalı dosyaları taratıp indirmeyi sağlayacağız. Bunun için;

 1. Steam programını açın.
 2. Kütüphane menüsünü açın.
 3. Sol taeFootball 2023a bulunan eFootball 2023 oyununa sağ tıklayarak Özellikler sekmesini açın.
 4. Açılan ekranda sol taeFootball 2023a bulunan Yerel Dosyalar menüsünü açın.
 5. Karşılaştığımız Yerel Dosyalar menüsünde bulunan Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula butonuna tıklayın.

Bu işlemden sonra hasarlı oyun dosyalarını tarayarak indirme işlemi gerçekleştirilecektir. İşlem bittikten sonra oyunu tekrar açmayı deneyin.

6-) Windows Kullanıcı Adınızı Kontrol Edin

Windows kullanıcı adınızın içerisinde sembol veya ingilizce olmayan karakter içeriyorsa böyle bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Bunun için Windows kullanıcı hesabınızı kontrol edin. Eğer kullanıcı adınız ingilizce olmayan veya sembol içeriyorsa kullanıcı adınızı uygun bir karakterle değiştirerek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

7-) Windows Hataları Giderin

Windows içerisinde bulunan dosyların hasarlı veya bozuk olması çeşitli hataları beraberinde getirebilir. Bunun için sizlere iki kod bloğunu paylaşarak hasarlı veya bozuk dosyaların taramasını yapıp onarmaya çalışacağız.

SFC Taraması Yapın

Windows dosyalarında oluşan hasarlı veya bozuk dosyaların birçok hata kodlarının karşımıza çıkarabilir. Bunun için sizlere birkaç yoldan bahsederek sorunun çözümüne ulaştıracağız.

 • Başlat arama ekranına "cmd" yazıp yönetici olarak çalıştırın.
 • Açılan komut istemi ekranına "sfc /scannow" yazarak enter tuşuna basın.

Bu işlemden sonra bozuk veya hasarlı dosyalar taranacak, düzeltme işlemleri gerçekleşecektir. İşlem tamamlanmadığı sürece bilgisayarınızı kapatmayın veya yeniden başlatmayın. Bu işlemden sonra bir diğer önerimizi gerçekleştirelim.

DISM Taraması Yapın

 • Başlat arama ekranına "cmd" yazıp yönetici olarak çalıştırın.
 • Açılan komut istemi ekranına aşağıdaki komutları sırasıyla yazarak enter tuşuna basın.
  • Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
  • Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
  • Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

İşlem başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız FORUM platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.