eFootball (PES) 2022 Debug Output Not Enabled But dtdata.dll Hatası

eFootball 2022 oyuncularının, oyunu açarken karşılaştıkları "Debug output not enabled but dtdata.dll" hatasını bu yazıda çözüme ulaştırmaya çalıştık.

Aralık 28, 2021 - 14:32
Aralık 28, 2021 - 19:59
eFootball (PES) 2022 Debug Output Not Enabled But dtdata.dll Hatası
eFootball (PES) 2022 Debug Output Not Enabled But dtdata.dll Hatası

Pes 2022 oyuncularının, oyunu çalıştırırken karşılaştıkları "Debug output not enabled but dtdata.dll" hatası birçok nedenden dolayı oluşmakta. Eğer sizde böyle bir hatayla karşılaşıyorsanız aşağıdaki işlemleri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

eFootball (PES) 2022 Debug Output Not Enabled Hatası Nedir?

Dosya içerisinde ki dtdata.dll dosyasının ayıklamaya çalışırken arka planda oluşan hatadan dolayı böyle bir sorunla karşılaşılmakta. Klasör içerisinde barındırılan dtdata.dll dosyası bozuk veya hasarlı olabilir. Bir diğer nedenlerinden birisi de ekran kartınızın güncel olmamasıdır. Eğer ekran kartınız güncel değilse böyle bir hatayla karşılaşabilirsiniz. Ekran kartınızın güncel olduğunu düşünüyorsanız, antivirüs programı kullanıyorsanız kontrol edin. Antivirüs programı herhangi bir dosyayı karantinaya alarak dosyanın okumasını engelleyebilir.

eFootball (PES) 2022 Debug Output Not Enabled Hatası Nasıl Düzeltilir?

Oyunu çalıştırırken karşılaşılan bu hata ne kadar karmaşık gözükse de bir o kadar kolay bir yöntemle çözülebilmekte. Eğer sizde böyle bir hatayla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek çözüme ulaşabilirsiniz.

1-) Dosya Bütünlüğünü Doğrula

Oyun dosya bütünlüğünü doğrulayarak eksik veya hatalı dosyaları taratıp indirmeyi sağlayacağız. Bunun için;

  1. Steam programını açın.
  2. Kütüphane menüsünü açın.
  3. Sol tarafta bulunan eFootball (PES) 2022 oyununa sağ tıklayarak Özellikler sekmesini açın.
  4. Açılan ekranda sol tarafta bulunan Yerel Dosyalar menüsünü açın.
  5. Karşılaştığımız Yerel Dosyalar menüsünde bulunan Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula butonuna tıklayın.

Bu işlemden sonra hasarlı oyun dosyalarını tarayarak indirme işlemi gerçekleştirilecektir. İşlem bittikten sonra oyunu tekrar açmayı deneyin. Eğer açılmıyorsa ikinci işlemimize geçelim.

2-) Sistem Gereksiniminizi Kontrol Edin

Eğer oyun sistem gereksinimi, bilgisayarınızda ki sistem gereksinimine göre düşükse böyle bir sorunla karşılaşmanız olası. Sistem gereksiniminiz, oyunun sistem gereksinimine karşı yetersizse herhangi bir işlem yapsanızda farklı hatalarla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden donanımınızın oyun sistem gereksinimiyle eşdeğer veya yüksek olması gerekmektedir.

3-) Antivirüs Programını Devre Dışı Bırakın

Eğer yukarda anlattığımız, bilgisayarınızda ki sistem gereksinimi, oyunun sistem gereksinimiyle eşdeğer veya yüksekse, öncelikle antivirüs programınızı devre dışı bırakarak veya eFootball (PES) 2022 oyununu koruma alanına dahil etmeyerek, birinci öneriyi gerçekleştirerek yani oyun dosya bütünlüğünü doğrulayarak oyunu çalıştırmamız gerekmektedir.

4-) Grafik Kartını Güncelleyin

Grafik kartınızın güncel olmaması birçok yeni oyunların çalışmamasına sebep olabilir. Bunun için grafik kartınızın sürümünü kontrol ederek güncel olup olmadığını teyit edin. Eğer ekran kartınız sürüm güncellemesi artık yapmıyorsa ne yazık ki buna bir çözüm bulamayız. Fakat ekran kartınız yeniliklere açık ve sürekli güncelleme alıyorsa, yeni güncelleme yaparak oyunu çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Hata Uzmanı Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!