Assassin's Creed Valhalla Hata Çözümleri

Ubisoft'un geliştirdiği Assassin's Creed Valhalla çıktı. Birçok oyuncu tarafından heyecanla beklenen oyun bizleri İskandinav topraklarına götürüyor. Valhalla ayrıca, İskandinav mitolojisini de içerisinde barındırıyor.

Assassin's Creed Valhalla Hata Çözümleri
Assassin's Creed Valhalla Hata Çözümleri

Assassin's Creed Valhalla, 10 Kasım 2020'de piyasaya çıkarak serisini on ikiye tamamladı. Oyuna Windows veya konsol üzerinden erişebilerek satın alma işlemini gerçekleştirebiliriz. Oyun 873'teki Vikingler'in İngiltere istilasının kurgusal bir tarihini anlatarak bizlere bol aksiyonlar yaşatmakta.

Her ne kadar oyunumuz güzel olsa da karşılaşılan hatalar bir o kadar canımızı sıkmakta. Çeşitli hatalarla oyunseverlerin sabrını taşırarak oyun zevkini kaçırmakla kalmayıp farklı bir hataları beraberinde de getirmekte.

Bu makalede sizler için hazırladığımız çeşitli hataları derleyerek çözüme ulaştırmaya çalıştık. Karşılaştığınız hataları başlık altında ki önerileri gerçekleştirerek çözüme ulaşabiliriz.

Assassin's Creed Valhalla Hata Çözümleri

Sizden gelen ve birçok oyuncunun genellikle karşılaştığı hataları derleyerek başlık altında çözüme ulaştırmaya çalıştık.

1-) Assassin's Creed Valhalla Açılmama Sorunu

Bu gibi hatalar genellikle dosya içerisinde oluşan hasardan veya indirilemeyen dosyalardan dolayı karşılaşmaktayız. Tabii ki de bu hataların en büyük nedenlerinden birisi de antivirüs programı olabilir. Bunun için antivürs programınızı kontrol ederek oyunumuzu güvenli bir dosya olarak göstermemiz gerekmektedir. Eğer diğer farklı oyunlarda da bu gibi hatalarla karşılaşıyorsanız aşağıda ki işlemleri gerçekleştirerek çözüme ulaşabiliriz.

1.1-) Oyunun Dosya Bütünlüğünü Doğrulayın

Yukarıda anlattığımız gibi oyun dosyalarının hasarlı veya hatalı indirilmesinden dolayı böyle bir sorunla karşılaşıyor olabiliriz. Bu gibi sorunlar böyle hataları beraberinde getirerek canımızı sıkabilir. Bunun için oyunun dosya bütünlüğünü doğrulayarak eksik veya hasarlı dosyayı otomatik olarak indirip kurulumu gerçekleştirebiliriz.

 • Ubisof Connect programını çalıştırın.
 • Açılan Launcher ekranında Games sekmesini açın.
 • Satın aldığımız Assassin's Creed Valhalla oyununu bularak üzerine sağ tıklayın.
 • Karşımıza çıkan sekmede Verify Files seçeneğine tıklayarak dosyayı doğrulayalım.

Bu işlemden sonra Launcher eksik veya hatalı dosyayı bularak tekrar yükleme yapacaktır.

1.2-) Aygıt Sürücülerinizi Güncelleyin

Aygıtlarınız güncel değilse tek bir oyunu değil farklı diğer oyunları da açamayabiliriz. Bunun için aygıt sürücülerinizi güncelleyerek bu gibi sorunları atlayabiliriz. Bunun için bir otomatik aygıt sürücü güncelleyici programına sahip olarak otomatik kurulum gerçekleştirebiliriz. Ücretsiz bir şekilde bize yardımcı olacak Driver Booster programını indirerek kolay bir kurulum gerçekleştirebiliriz. İndirme işlemini gerçekleştirip kurulumu yaptıysanız başlayalım.

 • Driver Booster programını açın.
 • Karşılaştığımız ekranda Tara butonuna basın.
 • Ardından program otomatik olarak güncel olmayan aygıtları tarayarak sizlere sunacaktır.
 • Güncel olmayan aygıtları güncelleyerek bilgisayarınızı yeniden başlatabilirsiniz.

1.3-) Windows İşletim Sisteminizi Güncelleyin

Windows işletim sistemimizin güncel olmaması birçok hatayı beraberinde getirebilir. Bunun için Windows işletim sistemimizi güncelleyerek sorunlardan kurtulabiliriz. Windows işletim sistemini güncellemek için:

 1. Windows 10 Update Assistant programını indirin.
 2. İndirilen Windows 10 Update Assistant programını çalıştırın.
 3. Program işletim sisteminin güncel olup olmadığını tarayarak size bilgi verecektir. Eğer işletim sisteminiz güncel değilse size bilgi vererek otomatik bir şekilde indirip kurulum işlemini gerçekleştirecektir. Bu esnada hiçbir şekilde bilgisayarınızı kapatmamanızı öneririm.

1.4-) Korsan Oyuncular İçin Öneri

Eğer Assassin's Creed Valhalla oyununu korsan olarak kullanıyorsanız Antivirüs programınız korsan oyununuzu engelleyerek kara listeye almış olabilir. Bunun için oyununuza başlamadan önce antivirüs programınızı devredışı bırakarak tekrar crack dosyanızı oyun içerisine uygulayarak çalıştırmayı deneyin.

Eğer oyun üzerinden aldığınız hatayla buraya geldiyseniz aldığınız hatayı yorum veya HATA SOR platformumuzda sorup sizlere çözüme ulaştırmaya çalşacağız.