Assasin's Creed 3 Açılmama Sorunu

Assasin's Creed 3 oyuncuların oyunu açmaya çalışırken karşılaştıkları açılmama sorununu bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Assasin's Creed 3 Açılmama Sorunu
Assasin's Creed 3 Açılmama Sorunu

Assasin's Creed 3 oyuncuların oyunu açarken karşılaştıkları açılmama sorunu çeşitli hataları beraberinde getirebilmekte. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki işlemleri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Assasin's Creed 3 Neden Açılmıyor?

Oyunu orjinal olarak indiren kullanıcıların karşılaştıkları bu sorun sürücülerin güncel olmamasından dolayı oluşabilmekte. Sadece sürücüler değil oyunun uyumluluk sorunundan oluşan bir sorun olarakta gerçekleşebilir. Bu gibi hataların karşısındaki bir diğer sorun ise oyun dosyalarının eksik veya hatalı olmasıdır. Eğer oyun dosyaları eksik veya hatalı bir şekilde yüklenmişse çeşitli sorunları beraberinde getirerek erişiminizi kısıtlayabilir. Bunun için sizlere birkaç öneriden bahsederek sorunun çözümüne ulaştırmaya çalışacağız.

Assasin's Creed 3 Açılmama Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Bu gibi hataları çözmemiz için sizlere birkaç öneriden bahsederek sorunun çözümüne ulaşmaya çalışacağız.

1-)  Oyun Framework'leri Kontrol Edin

Oyun frameworklerin bilgisayarınızda olmaması oyun içerisinde çeşitli hataları oluşturabilir. Bu yüzden bilgisayarınızda DirectX, .NET Framework, VCRedist uygulamaların bulunması gerekmektedir.

Güncelleme işlemini gerçekleştirdikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak oyunu çalıştırıp, sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

2-) Sürücülerinizi Güncelleyin

Ekran kartı ve diğer framework sürücülerinizin güncel olup olmadığını kontrol edin. Bunun için;

  • Driver Booster programını indirerek yükleyin.
  • Driver Booster programını açın.
  • Karşımıza çıkan ekranda TARA butonuna basarak tarama işlemini gerçekleştirin.

Tarama işlemi bittikten sonra çeşitli güncel olmayan sürücüleri karşınıza çıkaracakatır. Güncel olmayan sürücüleri seçerek güncelleme işlemini gerçekleştirin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu işlemden sonra oyunumuzu açarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

3-) Antivirüs Programını Kapatın

Herhangi bir antivirüs programı arkada çalışıyorsa Assasin's Creed 3 oyununu tetikliyor olabilir. Bunun için kullandığınız antivirüs programını devredışı bırakarak oyuna girmeyi deneyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda antivirüs programı herhangi bir oyun dosyasını tehdit olarak algılayıp karantinaya alıyor olabilir.

4-) Ubisoft Connect Programını Kapatıp Açın

Ubisoft Connect programını kapatarak veya Ubisoft Connect hesabınızın oturumunu kapatarak tekrar açmayı deneyin. Bu durum hesabınızda ki bilgileri çekmeye yarayacak ve oyunu sorunsuz bir şekilde çalıştırmanıza olanak tanıyacaktır. Ubisoft Connect programını kapatırken tamamen kapatmak için bir görev yöneticisi yardımıyla kapatmanızı öneririz. Ubisoft Connect hesabınızın oturumunu kapatıp tekrardan girişinizi sağladıktan sonra Ubisoft Connect Oyunlar menüsüne erişerek Assasin's Creed 3 oyununu çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.