Assassin's Creed IV: Black Flag Açılmama Sorunu

Assassin's Creed IV: Black Flag oyuncularının oyunu açarken karşılaştıkları açılmama sorununu bu makalede çözüme ulaştıramaya çalışacağız.

Assassin's Creed IV: Black Flag Açılmama Sorunu
Assassin's Creed IV: Black Flag Açılmama Sorunu

Assassin's Creed IV: Black Flag oyuncularının açılmama sorunuyla karşılaşması oyuna olan erişimini kısıtlamakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Assassin's Creed IV: Black Flag Neden Açılmıyor?

Karşılaşılan bu sorun tam olarak kesin olmasa da arkada çalışan herhangi bir uygulama oyunu tetikleyerek sorun çıkartabilir. Tabi bunun yanında sürücülerin güncel olmaması birçok sorunu beraberinde getirebilir.

Sadece sürücüler değil oyunun uyumluluk sorunundan oluşan bir sorun olarakta gerçekleşebilir. Bu gibi hataların karşısındaki bir diğer sorun ise oyun dosyalarının eksik veya hatalı olmasıdır. Eğer oyun dosyaları eksik veya hatalı bir şekilde yüklenmişse çeşitli sorunları beraberinde getirerek erişiminizi kısıtlayabilir.

Bunun yanında bir çok ihtimalden dolayı böyle bir sorunla karşılaşabiliriz.  Bunun için sizlere birkaç öneriden bahsederek sorunun çözümüne ulaştırmaya çalışacağız.

Assassin's Creed IV: Black Flag Açılmama Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu hatayı düzeltmemiz için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabiliriz.

1-) Oyun Dosya Bütünlüğünü Doğrulayın

Oyun dosya bütünlüğünü doğrulayarak eksik veya hatalı dosyaları taratıp indirmeyi sağlayacağız. Bunun için;

 1. Steam programını açın.
 2. Kütüphane menüsünü açın.
 3. Sol tarafta bulunan Assassin's Creed IV: Black Flag oyununa sağ tıklayarak Özellikler sekmesini açın.
 4. Açılan ekranda sol tarafta bulunan Yerel Dosyalar menüsünü açın.
 5. Karşılaştığımız Yerel Dosyalar menüsünde bulunan Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula butonuna tıklayın.

Bu işlemden sonra hasarlı oyun dosyalarını tarayarak indirme işlemi gerçekleştirilecektir. İşlem bittikten sonra oyunu tekrar açmayı deneyin.

2-) Oyun Framework'leri Kontrol Edin

Oyun frameworklerin bilgisayarınızda olmaması oyun içerisinde çeşitli hataları oluşturabilir. Bu yüzden bilgisayarınızda DirectX, .NET Framework, VCRedist uygulamaların bulunması gerekmektedir.

Güncelleme işlemini gerçekleştirdikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak oyunu çalıştırıp, sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

3-) Sürücülerinizi Güncelleyin

Ekran kartı ve diğer framework sürücülerinizin güncel olup olmadığını kontrol edin. Bunun için;

 • Driver Booster programını indirerek yükleyin.
 • Driver Booster programını açın.
 • Karşımıza çıkan ekranda TARA butonuna basarak tarama işlemini gerçekleştirin.

Tarama işlemi bittikten sonra çeşitli güncel olmayan sürücüleri karşınıza çıkaracakatır. Güncel olmayan sürücüleri seçerek güncelleme işlemini gerçekleştirin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu işlemden sonra oyunumuzu açarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

4-) Antivirüs Programını Kapatın

Kullandığınız herhangi bir antivirüs programı varsa devre dışı bırakın veya tamamen bilgisayarınızdan silin. Eğer Windows Defender kullanıyorsanız devre dışı bırakın. Bunun için;

 • Başlat arama ekranına "virüs ve tehdit koruması" yazıp açın.
 • Ardından "Ayarları yönet" seçeneğine tıklayın.
 • Gerçek zamanlı koruma'yı "Kapalı" konumuna getirin.

Bu işlemden sonra diğer fidye dosya korumasını kapatalım.

 • Başlat arama ekranını açın.
 • Arama ekranına Windows güvenlik ayarları yazarak açın.
 • Açılan ekranda Virüs ve Tehdit Koruması seçeneğine tıklayın.
 • Menü içerisinde bulunan Fidye Yazılımına Karşı Koruma seçeneğine tıklayın.
 • Açılan ekranda Denetimli Klasör Erişimi'ni kapatın.

Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra Assassin's Creed IV: Black Flag oyun dosyalarını istisna olarak eklememiz gerekecektir.

 • Başlat arama ekranına "virüs ve tehdit koruması" yazıp açın.
 • Virüs ve tehdit koruması ayarları altında Ayarları yönet'i ve ardından Dışlamalar altında Dışlama ekle veya kaldır'ı seçin.
 • Bir dışlama ekle’yi seçin ve ardından diskinize kayıtlı Assassin's Creed IV: Black Flag oyun klaösrünü seçin.

Bu işlemden sonra Steam programını bir görev yöneticisi yardımıyla tamamen kapatarak tekrar Assassin's Creed IV: Black Flag oyununu çalıştırmayı deneyin. Eğer sorun devam ediyorsa bir sonraki önerimize geçelim.

5-) Steam Programını Kapatıp Açın

Steam programını kapatarak veya Steam hesabınızın oturumunu kapatarak tekrar açmayı deneyin. Bu durum hesabınızda ki bilgileri çekmeye yarayacak ve oyunu sorunsuz bir şekilde çalıştırmanıza olanak tanıyacaktır. Steam programını kapatırken tamamen kapatmak için bir görev yöneticisi yardımıyla kapatmanızı öneririz. Steam hesabınızın oturumunu kapatıp tekrardan girişinizi sağladıktan sonra Steam Kütüphanelerim menüsüne erişerek Assassin's Creed IV: Black Flag oyununu çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Eğer Steam üzerinden bağlanıyorsanız Steam programını ve oturumunuzu kapatıp tekrar açın.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.