Android ‘Uygulama Çalışmayı Durdurdu’ Hatası Nasıl Çözülür?

Android kullanıcıların genellikte karşılaştığı "Uygulama Çalışmayı Durdu" hatasını sizler için çözüme ulaştırdık.

Android ‘Uygulama Çalışmayı Durdurdu’ Hatası Nasıl Çözülür?
Android ‘Uygulama Çalışmayı Durdurdu’ Hatası Nasıl Çözülür?

Android kullanıcılarının genellikle karşılaştığı Çalışmayı Durdurdu Hatası kullanıcılar için bir baş belası sorun olarak görülmekte. Herhangi bir uygulamada çalışmayı durdurdu hatası vererek birçok hatayıda beraberinde getiren bir sorun olarak karşımıza çıkmakta. Bu makalede sizlere neden böyle bir hatayla karşılaştığımızı ve bu hatayı nasıl çözeceğimize dair bir bilgi verdik. Aşağıda ki temel işlemleri gerçekleştirerek sizde bu baş belası sorunu çözebilirsiniz.

Android Çalışmayı Durdurdu Hatası Neden Alıyorum?

Normalde bu hatayı almamızın temel sebebi bozuk bir dosyadan kaynaklı görülmektedir. Bozuk bir dosyanın çalıştırlması dahilinde böyle bir hatayla karşılaşmamız olası. Eğer uygulamanın bozuk olmadığını düşünüyorsanız ve birden çok uygulamada böyle bir hata çıktısını almaya devam ediyorsanız android işletim sisteminde hasarlı dosya oluşmuş olabilir. Bunun için yapmanız gereken tek şey android cihazınızı fabrika ayarlarına döndürerek bu hatadan kurtulabiliriz.

Android Çalışmayı Durdurdu Hatası Çözümü

Bu söylediklerim her android cihaz için farklılık gösterebilir.Eğer facebook,instagram vb. şifrelerinizin bulunduğu uygulamalarda aşağıdaki vereceğim çözümü yaparsanız şifreleriniz silineceği için şifrelerinizi unutmadığınızdan emin olmanız gerekmekte.

  • Cihazınızın ayarlar menüsünü açalım.
  • Açılan menüde Uygulamaları açalım.
  • Çıkan uygulama listelerinde hatayla karşılaştığınız uygulamayı bulup seçiyoruz.
  • Başlık altında bulunan Depolama seçeneğine tıklıyoruz.
  • Çıkan ekranda VERİLERİ TEMİZLE ve ÖNBELLEĞİ TEMİZLE butonuna tıklayarak temizleme işlemlerini gerçekleştirip uygulamamıza tekrar girişimizi sağlayabiliriz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorununuz hala devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.