Msvcp120.dll Hatası Çözümü

Hemen hemen herkesin karşılaştığı "msvcp120.dll" hatası ya programlarda ya da oyunlarda sıkıntı çekilmekte. Aşağıdaki yazımızda sizlere "msvcp120.dll" hatasını nasıl çözüme ulaşacağınızı gösterdik.

Msvcp120.dll Hatası Çözümü
Msvcp120.dll Hatası Çözümü

Yeni format kurulumu yaptıktan sonra windows kullanıcılarının karşılaştığı Msvcp120.Dll Hatası birçok uygulamanın açılmamasını sağlamakta. Windows kullanıcıların böyle bir hatayla neden karşılaştıklarını tam olarak bilmemekte. Bu makalede Msvcp120.dll hatasıyla neden karşılaştığımızı ve böyle bir hatayı nasıl çözeceğimize dair bilgiler verdik. Eğer sizlerde böyle bir hatayla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek hatanın çözümüne ulaşabilirsiniz.

Msvcp120.dll Nedir?

Oyun veya program üzerindeki dil paketidir.Bu dil paketi program veya oyun dosyası içerisinde bulunamıyorsa böyle bir hatayla karşılaşılabilir.

Msvcp120.Dll Hatasını Nasıl Çözerim?

Msvcp120.dll hatası alıyorsanız üstte anlatığımız şekilde dil paketini tekrardan kurmamız gerekecek.Bunun için öncelikle sistemimizin 32 bit veya 64 bit olduğunu biliyor olmanız ve aşağıdaki linkten sisteminize göre dil paketini tekrar yüklemeniz gerekir.Msvcp120.dll indir indirme işlemimizi tamamladıktan sonra; Bilgisayarım Başlat kısmından çalıştır regedit yazarak gelen kısma regsvr32 d3dx9_39.dll dosyasını ekleyin.Ekleme işlemimizi yaptıktan sonra artık program veya oyunumuza girişimizi sağlayabiliriz.

Yukarıda ki işlemi gerçekleştirdikten sonra sürücülerinizi en güncel hale getirmeyi unutmayın. Bunun için otomatik bir program yardımıyla sürücülerinizi güncelleyebilirisiniz. Otomatik olarak bir program yardımıyla indirmek için:

Driver Booster İndir

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorununuz hala devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.