Xbox One Hata Kodu 0x82323012 Nasıl Düzeltilir?

Xbox One kullanıcılarının yakalama özelliğini kullanmayı denerken karşılaştıkları "Hata Kodu 0x82323012. Maalesef Bunu Kaydedemedik" sorununu bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Ağustos 1, 2022 - 12:34
Ağustos 1, 2022 - 12:47
Xbox One Hata Kodu 0x82323012 Nasıl Düzeltilir?
Xbox One Hata Kodu 0x82323012 Nasıl Düzeltilir?

Xbox One kullanıcıları yakalama özelliğini kullanmayı denerken "Hata Kodu 0x82323012. Maalesef Bunu Kaydedemedik" sorunuyla karşılaşarak kaydetmeye olan erişimi kısıtlanmakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Xbox One Hata Kodu 0x82323012 Nedir?

Xbox One Hata Kodu 0x82323012

Karşılaşılan bu hata genellikle bazı oyunların oynanış kaydetme özelliğini varsayılan olarak devre dışı bıraktığı için bu sorunla karşılaşılabilmekte. Eğer oynadığınız oyunun oynanış kaydetme özelliği etkinse aşağıda bırakacağımız öneriyi gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Xbox One Hata Kodu 0x82323012 Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu hatayı düzeltmemiz için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

1-) Oyun Yakalamasını Etkinleştirin

Karşılaştığımız bu hatayı düzeltmemiz için öncelikle oyun yakalamasının etkin olup olmadığını kontrol etmemiz gerekmektedir.

  • Oyun kumandanızda bulunan Xbox düğmesine basın.
  • Açılan ekranda bulunan "Profil ve sistem" seçeneğini seçin ve "Ayarlar" menüsünü açın.
  • Menü içerisinde bulunan "Tercihler" seçeneğini seçerek "Yakala ve paylaş" seçeneğine tıklayın.
  • Bu işlemden sonra açılan ekranda bulunan "Oyun yakalamalarına izin ver" seçeneğini etkinleştirin.

İşlemi gerçekleştirdikten sonra "Yakaladıklarım veya oyunlarda yakalananlar" veya "Yakaladıklarım" seçeneğini kontrol edebilirsiniz.

2-) Disk Alanını Kontrol Edin

Karşılaştığımız bu hata depolama alanınızın düşük olmasıyla birlikte oluşabilir. Bunun için depolama alanınızı kontrol ederek sorunun neyden kaynaklandığını anlayabiliriz.

  • Oyun kumandanızda bulunan Xbox düğmesine basın.
  • Açılan ekranda bulunan "Profil ve sistem" seçeneğini seçin ve "Ayarlar" menüsünü açın.
  • Menü içerisinde bulunan "Sistem" seçeneğini seçerek "Depolama" seçeneğine tıklayın.

Bu işlemden sonra depolama alanınızı kontrol ederek gereksiz veya kullanmadığınız uygulamaları silerek boşaltabilirsiniz. 

3-) Konsolunuzu Yeniden Başlatın

Xbox konsolunda oluşan çeşitli problemler oluşabilir. Bunun için konsolunuzu yeniden başlatarak bu sorunların önüne geçebiliriz. Bunun için oyun kumandanızın ortasında bulunan Xbox düğmesine tıklayın. Açılan ekranda bulunan "Konsolu yeniden başlat" seçeneğine tıklayın ve konsolunuzu yeniden başlatın. Bu işlemden sonra sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız FORUM platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Hata Uzmanı Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!