Watch Dogs Legion Hata Kodu CE-34878-0 Nasıl Düzeltilir?

Watch Dogs Legion oyuncularının oyunu açarken karşılaştıkları "Hata Kodu CE-34878-0" hatasını bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Şubat 16, 2022 - 14:38
Şubat 16, 2022 - 15:06
Watch Dogs Legion Hata Kodu CE-34878-0 Nasıl Düzeltilir?
Watch Dogs Legion Hata Kodu CE-34878-0 Nasıl Düzeltilir?

Playstation kullanıcılarının, Watch Dogs Legion oyununu açarken karşılaştıkları "Hata Kodu CE-34878-0" hatası birçok sorundan dolayı karşılaşılarak oyuna olan erişimini kısıtlamakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki işlemleri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Watch Dogs Legion Hata Kodu CE-34878-0 Nedir?

Watch Dogs Legion Hata Kodu CE-34878-0 Nedir?

Playstation kullanıcılarının herhangi bir oyunu çalıştırırken karşılaştıkları "Hata Kodu CE-34878-0" sorunu Watch Dogs Legion oyunun da da etkileyerek birçok sorunları beraberinde getirerek erişim kısıtlaması getirebilir.

Karşılaşılan bu hata kodu, sisteminizin güncel olmamasından dolayı gerçekleşiyor olabilir. Bunun için sisteminizin güncel olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir.

Sisteminize eklediğiniz sabit diskin orijinal olduğunu kontrol etmeniz gerekmektedir. Orijinal olmayan sürücüler bu gibi sorunları beraberinde getirerek erişim kısıtlaması getirebilir.

Watch Dogs Legion oyununda eksik veya hatalı dosya olabilir. Bunun için güncellemeleri kontrol ederek sorunun güncellemede olup olmadığını kontrol edin.


Watch Dogs Legion Hata Kodu CE-34878-0 Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu hatayı çözmemiz için sizlere birkaç öneriden bahsederek çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

1-) Konsolunuzu Kapatıp Açın

Konsolunuz da oluşan herhangi bir anlık hata birçok hataları beraberinde getirerek oyunları açtırmayabilir. Bunun için konsolunuzu kapatıp açarak bu gibi sorunların önüne geçebiliriz. Bu öneri her ne kadar saçma gelse de sorunun neyden kaynaklanıp kaynaklanmadığını çözmemize yardımcı olabilir.


2-) Sistem Yazılımını Güncelleyin

Konsolunuzun sistem yazılımı güncel değilse birçok oyunda bu gibi sorunlarla karşılaşabiliriz. Bunun için konsolunuzun sistem yazılımının güncel olup olmadığını kontrol edin. Eğer güncel değilse güncelleyerek sisteminizi yeniden başlatıp sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

3-) Oyunu Güncelleyin

Oyunun güncel olmaması bu gibi sorunları beraberinde getirebilir. Bunun için oyunun güncel olup olmadığını kontrol edin. Eğer oyun güncel değilse güncelleyerek sisteminizi yeniden başlatın. Bu işlemden sonra sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

4-) Veritabanını Yeniden Oluşturun

Bu gerçekleştireceğimiz işlem hem Playstation 4 konsolunun hızlanmasına hem de olası hatalardan bizi kurtarabilir.

  1. PS4’ünüzü kapatın ve dinlenme modunu kullanmayın.
  2. İki hızlı bip sesi duyana kadar güç düğmesini basılı tutun. Bu şekilde Güvenli Mod’a girdiğinizi anlayacaksınız.
  3. DualShock 4 kontrolcünüzü PS4’ün önündeki USB yuvasına bağlayın.
  4. Veritabanını Yeniden Oluştur seçeneğine ulaşıncaya kadar menüde aşağı kaydırın.
  5. Yeniden oluşturmayı başlatmak için X düğmesine basın.

PlayStation Veritabanı Yenileme

Veritabanını yeniden oluşturmak, konsolunuzda ki oyunların doluluğuna göre zaman ayarlayarak işleminizi uzatabilir. Yeniden oluşturma, sistemin dosyalarınıza erişmesini kolaylaştırmak ve hızlandırmak için sabit sürücünüzü yeniden düzenler. Düzgün düzenlenmiş bir veritabanı, verileri daha hızlı yükleyebilir ve oyununuzun donması veya kare hızının düşmesi olasılığını azaltır.

Bu yapacağımız işlem birçok hataların önüne geçerek sorunu ortadan kaldırabilir. Hem hataları hemde konsolda ki yavaşlılığın önüne geçebiliriz.

5-) Sistemi Sıfırlayın

Bu işlemlerden hiçbiri sizi çözüme ulaştırmadıysa, PS4 sisteminizi sıfırlayarak sorunu çözebiliriz. Fakat bu yapacağımız işlem oyunda ki kayıt dosyalarını silecek ve kayıtlı verilerinize erişemeyeceksiniz. Bunun için kayıtlı verilerinizi yedekleyerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

  1. "Ayarlar" menüsünü açın.
  2. Açılan ekranda bulunan "Sıfırlama" seçeneğine tıklayın.
  3. Sıfırlama menüsünde bulunan "PS4 Sistemini Sıfırla" öğesine tıklayarak sisteminizi sıfırlayabilirsiniz.

Bu işlem konsolunuzda ki oyunların doluluğuna göre zaman alabilir.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.


Ramazan Karaca Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!