Valorant Skin İadesi Nasıl Yapılır?

Valorant'ta kullanılmış skinlerini nasıl iade edeceğine dair bilgisi olmayan oyunculara bu makalede anlatacağız.

Valorant Skin İadesi Nasıl Yapılır?
Valorant Skin İadesi Nasıl Yapılır?

Valorant oyuncularının oyun içinde satın aldıkları çeşitli skinleri kullanmasıyla birlikte, bazı skinleri beğenmeyerek geri iade talebi oluşturmak istemekte. Valorant'ın 30 Mayıs 2021 tarihinde küresel iade politikası güncellemesi ile birlikte, oyuncuların artık iade talebi oluşturarak, skine harcadığı VP'yi geri iade olarak alabilmekte. Fakat Valorant'ın geri iade politikası içerisinde çeşitli kurallar mevcut. Eğer aşağıda sıraladığımız maddelerden birisini gerçekleştirdiyseniz geri iade işlemini gerçekleştiremeyeceksiniz.

 • Karakter Kontratı Seviyeleri
 • Seçkin Savaş Bileti
 • Seçkin Savaş Bileti Seviyeleri
 • Silah Kaplaması Seviyeleri
 • Radyanit Puanları
 • Paketler
 • Silah kaplamanı kullanır veya geliştirirsen

Yukarıda listelediğimiz süreçlerden hiçbiri yoksa iade işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat iade işlemini gerçekleştireceğiniz skinin satın alma süreci 2 haftayı geçtiyse iade işlemini ne yazık ki gerçekleştiremezsiniz. Herhangi bir skini satın aldınız fakat birden fazla maçta kullandıysanız maalesef iade işlemini gerçekleştiremezsiniz.

Valorant Skin İadesi Nasıl Yapılır?

Yukarıda bahsettiğimiz kuralların hepsi sizin için uygunsa başarılı bir şekilde satın aldığınız skini geri iade edebilirsiniz.Geri iade işlemini gerçekleştirmemiz için aşağıdaki adımları takip edin.

 1. Valorant satın alma geçmişi sayfasına yönlendirilmemiz gerekecektir. Satın alma geçmişine yönlendirilmek için tıklayın.
 2. Yönlendirilen adres içerisinde aşağı inerek Satın Alma Geçmişi başlığına göz atın.
 3. Eğer Riot hesabınıza bağlı değilseniz giriş yap butonuna basarak giriş işleminizi gerçekleştirin.
 4. Riot hesabına girişimizi sağladıktan sonra Satın Alma Geçmişi başlığı altında, satın aldığınız ürünler, kurallar içerisinde uygun olması halinde geri iade işleminizi gerçekleştirmek için listelenecektir.
 5. İade işlemini gerçekleştireceğiniz ürünün yanında bulunan Geri Ödeme butonuna basarak ürününüzü anlık bir şekilde iade edebilirsiniz.

Bu işlemden sonra artık hesabınızda bulunan ürün silinecek ve satın aldığınız ürünün VP değeri hesabınıza yansıyacaktır.