Valorant EUDCPEPM.sys Hatası Nasıl Düzeltilir?

Valorant oyuncularının oyunu açarken karşılaştıkları "EUDCPEPM.sys" hatasını bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Valorant EUDCPEPM.sys Hatası Nasıl Düzeltilir?
Valorant EUDCPEPM.sys Hatası Nasıl Düzeltilir?

Valorant oyuncularının oyunu açarken "Vanguard Başlatılamadı. EUDCPEPM.sys" hatası oyuna olan erişimi kısıtlamakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Valorant EUDCPEPM.sys Hatası Nedir?

Valorant EUDCPEPM.sys Hatası

Karşılaşılan bu hata çıktısı ekranda yansıtılmış olan EaseUS programının Vanguard hile yazılımı engelleyicisinin çalışmasına izin vermemekte. Elbette sadece bu programdan dolayı değil bilgisayar içerisinde bulunan herhangi bir virüs bu sorunla karşılaşmamıza sebebiyet verebilir.

Valorant EUDCPEPM.sys Hatası Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu hatayı düzeltmemiz için aşağıdaki öneriyi gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

1-) EaseUS Programını Silin

Bilgisayarınızda EaseUS programı kurulu ise tamamen bilgisayarınızdan silerek bu sorunu ortadan kaldırabiliriz. Bunun nedeni EaseUS programının Vanguard programının çalışmasını engellemesidir.

2-) Virüs Taraması Yapın

Bilgisayarınıza bulaşan .sys dosyası böyle bir hatayla karşılaşmanıza sebebiyet verebilir. Bunun için herhangi bir antivirüs programıyla veya Windows Defender programıyla virüs taraması yaparak dosyayı silebilirsiniz.

3-) Dosyayı Silin

Belirtilen dosya dizininde bulunan "EUDCPEPM.sys" dosyasını silerek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Eğer dosya silinmiyorsa yukarıda belirttiğimiz gibi bilgisayar içerisinde bulunan virüsten dolayı böyle bir hatayla karşılaşma olasılığınız yüksek olacaktır.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.