Valorant Hesabı Geçici Askıya Alma Hatası Nasıl Düzeltilir?

Valorant oyuncularının oyuna giriş yapmak istediklerinde karşılaştıkları "Oyuncular tarafından bildirilen ve isyan tarafından onaylanan oyun ihlalleri nedeniyle VALORANT'a erişiminiz geçici olarak askıya alındı." hatasını bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Temmuz 21, 2022 - 12:10
Temmuz 21, 2022 - 12:24
Valorant Hesabı Geçici Askıya Alma Hatası Nasıl Düzeltilir?
Valorant Hesabı Geçici Askıya Alma Hatası Nasıl Düzeltilir?

Valorant oyuncularının oyunu açmak istediklerinde "Oyuncular tarafından bildirilen ve isyan tarafından onaylanan oyun ihlalleri nedeniyle VALORANT'a erişiminiz geçici olarak askıya alındı." hatasıyla karşılaşarak mevcut hesabına girişi kısıtlanmakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki öneriyi gerçekleştirerek hesabınızın neden askıya alındığını kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Valorant Hesabım Neden Askıya Alındı?

Riot Games geliştirmiş olduğu Valorant oyunu içerisinde adil bir şekilde oyun istemekte. Bunun için oyuna kurallar eklenerek ceza ve uzaklaştırma yapılmakta. Eğer bu kurallar oyun içerisinde çiğnenmeye kalkışılırsa kaçınılmaz bir sonla hüsrana uğranabilir. Bunun için oyun içerisinde kurallara uyularak hareket edilmesi, hem oyunu adil oynanmaya hem de oyun içerisinde kargaşalara ve huzura yol açmayacak bir tutum oluşturulabilir. Bunun için sizlere Valorant'ın kurallarını madde halinde göstererek açıklama yapacağız. Eğer bu madde içerisinde oluşan kuralı çiğnediyseniz geçici askıya alınma veya ceza almış olabilirsiniz.

AFK, Sıradan Çıkmak veya Dost Ateşi Uygulamak

AFK (klavyeden uzakta) ifadesinin kısaltması. Bu ifade, oyuncunun o sırada bilgisayarının başında olmadığı veya ajanını oynatmayarak/iletişim kurmayarak öyleymiş gibi davrandığı anlamına geliyor. Özetle, AFK kalan bir oyuncunun oyun alanında olduğu fakat karşılaşmada aktif olarak yer almadığı için takımına dezavantaj sağladığı varsayılıyor.

Sıradan çıkma oyuncunun ajan seçme ekranında sunucuyla bağlantısının kopması ve bu nedenle takımının karşılaşmaya bir ajan eksik başlaması anlamına geliyor.

Bir oyuncu ajan yeteneklerini kullanarak takım arkadaşına hasar verdiğinde veya onu öldürdüğündeyse bu duruma dost ateşi deniyor.

Takım Oyununa Aykırı Tutum

Oyunun huzurunu bozan, rahatsız edici veya ayrıştırıcı davranışlar sergilediğinde oyun içinde iletişim kurmaktan men edilebilir veya geçici ya da kalıcı olarak oyundan uzaklaştırılabilirsin. Uzak durman gereken davranışlara birkaç örnek:

  • Hakaret, taciz veya rahatsız edici öğeler içeren dil kullanımı.
  • Oyuncuların performansına veya başka durumlarına yönelik rahatsız edici dil kullanımı.
  • Her türlü ayrıştırıcı veya nefret içeren söylemlerde bulunmak. Bunlara bir oyuncunun ırkını, etnik kökenini, dinini, engel durumunu, cinsel eğilimini ve cinsiyetini hedefleyen söylemler dahil.
  • Oyundan çıkmak veya çabalamayı bırakmak gibi oyun içi eylemler yoluyla oyunu diğer oyunculara bilerek zehir etmek.
  • Oynanışı bozmak adına husumet, anlaşmazlık veya tartışma çıkarmak.
  • Müstehcen, aşağılayıcı veya küçümseyici içerikler de dahil olmak üzere uygunsuz oyun içi kullanıcı isimleri kullanmak.

Hile Yapmak

Hile yapmak seni götürse götürse uzaklaştırma cezasına götürür. VALORANT'ın arkasındaki azimli ekip bir süredir botlardan üçüncü parti yazılımlara kadar her şeyi tespit edecek sistemleri (örn. Riot Vanguard) kararlı şekilde geliştiriyor. Bu yüzden, erdemli şekilde savaşmalı ve yalnız ama yalnız becerilerini konuşturarak kazanmalısın (birazcık şansın da kimseye zararı olmaz tabii).

Hesap Şişirmek

Becerileri kullanarak zafer kazanmaktan bahsediyorsak da burada senin becerilerini kastediyoruz, başkalarınınkini değil. Yani hesap şişirmek yasak.

Bu terimi daha önce duymadıysan açıklayayım. Hesap şişirmek bir tür hiledir. Bir oyuncu başka bir oyuncunun hesabına girerek onun için dereceli karşılaşma kazanır ve böylece onun kademesini yükseltir (yani şişirir). Hesap şişirmek sadece VALORANT'ın bütünlüğüne zarar veren aldatıcı bir davranış olmakla kalmıyor, Hizmet Şartları'nı da ihlal ediyor çünkü hesabını ve giriş bilgilerini (kullanıcı adı/şifre) başka biriyle paylaşman yasak. Diğer hile türlerinde olduğu gibi hesap şişirme uzaklaştırılmana sebep olabilen bir ihlal.

Valorant Hesabım Geçici Askıya Alındı Ne Yapmalıyım?

Valorant oyununda hesabın geçici askıya alındıysa destek ekipleriyle iletişime geçilmesi gerekmektedir. Oyun içerisinde sergilediğiniz herhangi bir tutum sistem üzerinde kayıt yapılarak hangi kuralı çiğnediğine dair bilgiler edinebilirsin. Bunun için aşağıdaki bağlantıya ulaşarak destek ekipleriyle iletişime geçin. Destek ekipleri sizin için ilgilenecek ve neden böyle bir sorunla karşılaştığınızı anlatacaktır. Uygulanan cezanın sistem tarafından verilerek ne zaman ihlalin kalkacağına dair bilgi edineceksin. Ama size şöyle bir açıklama yapayım.

Uygulanan ihlal cezası sistem tarafından verildiği için bu durum değiştirilmeyecek ve ne zaman bu ihlalin kalkacağına dair bilgiler edinebileceksin. Eğer farklı bir durum olduğunu düşünüyorsanız güvenlik için destek ekipleriyle konuşarak bu durumu kısa sürede atlatabilirsin.

DESTEK EKİBİNE BİR TALEP OLUŞTUR.


Hata Uzmanı Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!