Steam'in E-posta Adresini Doğrulayamaması Nasıl Düzeltilir?

Steam kullanıcılarının, uygulama veya tarayıcı üzerinden kayıt olurken veya giriş yaparken karşılaştıkları "Steam'den E-posta Almıyor" sorununu bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Steam'in E-posta Adresini Doğrulayamaması Nasıl Düzeltilir?
Steam'in E-posta Adresini Doğrulayamaması Nasıl Düzeltilir?

Steam kullanıcılarının, uygulama veya tarayıcı üzerinden kayıt olurken veya giriş yaparken "Steam'den E-posta Almıyor" sorunuyla karşılaşarak kayıt veya giriş işlemlerini gerçekleştirememekte. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

 1. Steam'den E-Posta Neden Almıyorum?
 2. Steam'in E-posta Adresini Doğrulayamaması Nasıl Düzeltilir?
  1. E-Posta Adresinizi Kontrol Edin
  2. Spam Klasörünü Kontrol Edin
  3. Steam Programını Yönetici Olarak Çalıştırın
  4. Steam Önbelleğini Temizleyin
  5. Steam Tarayıcı Önbelleğini Temizleyin
  6. Farklı Tarayıcı Kullanın
  7. Steam Sunucularını Kontrol Edin

Steam'den E-Posta Neden Almıyorum?

Steam'den E-Posta almamanızın genel sebebi, mail kutunuzun spam klaösrüne düşmesiyle birlikte oluşabilmektedir. Spam klasörüne düşen dosyalar birincil olarak yansıtılmayacak ve mail gönderimlerini birincil olarak görmenizi kısıtlayacaktır. Bunun için Spam klasörünü kontrol etmemiz gerekebilir.

Bir diğer sebeplerden birisi olan, önbellek sorunudur. Önbellek dosyalarının sorunlu bir şekilde çalışması, bazı fonksiyonların çalışmasını engelleyebilir. Elbette sadece bunlardan dolayı değil, birçok sebepten dolayı böyle bir sorunla karşılaşabiliriz. Bunun için sizlere birkaç öneriden bahsederek sorunu nasıl düzelteceğimize dair bilgiler vereceğiz.

Steam'in E-posta Adresini Doğrulayamaması Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu hatayı düzeltmemiz için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

1-) E-Posta Adresinizi Kontrol Edin

Girş yapmaya veya kayıt olmaya çalıştığınız E-Posta adresini kontrol etmeniz gerekebilir. Eğer E-Posta adresiniz yanlış bir şekilde yazıldıysa böyle bir sorunla karşılaşmanız öncelikli olarak olasıdır. Bunun için kayıt olurken veya giriş yaparken E-Posta adresinizi kontrol etmenizi öneririm.

Bir diğer nedenlerden biriside açmış olduğunuz mail adresidir. Eğer açmış olduğunuz mail adresi Steam üzerinden kayıt veya giriş yapmak istediğiniz mail adresiyle uyuşmuyorsa bu gibi sorunla karşılaşabilirsiniz. Bunun için giriş yaptığınız mail adresini kontrol etmeniz gerekebilir.

2-) Spam Klasörünü Kontrol Edin

Mail kutunuzun birçok mail gönderimlerini kullanıcının rahatsız olmaması için algoritma tarafından desteklenerek spam klasörüne taşınabilmekte.

Spam klasörüne taşınan mail gönderimleri, birincil olarak kullanıcıya yansıtılmaz ve bildirim olarak gözükmez. Bundan dolayı Spam klasörünü kontrol etmeniz gerekebilir.

3-) Steam Programını Yönetici Olarak Çalıştırın

Eğer Steam programı üzerinden giriş veya kayıt işlemini sağlıyorsanız Steam uygulamasını bir görev yöneticisi yardımıyla tamamen kapatarak yönetici olarak çalıştırın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Bu işlem her ne kadar basit bir öneri olarak gözüksede birçok hata için çözüm yolu olabilir.

4-) Steam Önbelleğini Temizleyin

Steam önbelleğinde oluşan sorun, bu gibi çeşitli hatalarla karşılaşmamıza neden olabilir. Bunun için Steam önbelleğini temizleyerek sorunun çözümüne ulaşabiliriz. Steam önbelleğini temizlememiz için aşağıdaki adımı takip edebilirsiniz.

 • Öncelikle arka planda çalışan Steam uygulamasını bir görev yöneticisi yardımıyla tamamen kapatın.
 • Başlat arama ekranına "%localappdata%" yazıp açın.
 • Açılan yeni pencerede bulunan "Steam" klasörünü silin.

Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra Steam uygulamasını yönetici olarak çalıştırın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

5-) Steam Tarayıcı Önbelleğini Temizleyin

Steam uygulamasının geçici önbelleğinde bulunan dosyalar sorunlu veya hatalı yüklenmiş olabilir. Bizlerde bu sorunu çözmek için tarayıcı önbelleğini temizleyerek sorunu ortadan kaldırabiliriz.

 • Öncelikle Steam sayfasına ulaşın.
 • Ulaştığımız sayfaya sağ tıklayarak "İncele" seçeneğine dokunun.
 • Açılan panelde bulunan "Uygulama" seçeneğine tıklayın.
 • Ardından sol tarafta bulunan "Depolama" seçeneğine tıklayın.
 • Bu işlemden sonra sağ tarafta bulunan paneli aşağı kaydırarak "Site Verilerini Temizle" butonuna tıklayın.

İşlemi gerçekleştirdikten sonra sayfayı yenileyerek sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

6-) Farklı Tarayıcı Kullanın

Eğer tarayıcı üzerinden bu sorunla karşılaşıyorsanız farklı bir tarayıcı kullanarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz. Bunun için Opera, Microsoft Edge, Firefox gibi tarayıcılar kullanılabilir.

7-) Steam Sunucularını Kontrol Edin

Eğer yukarıdaki işlemlerden hiçbiri sizin için bir çözüm değilse, Steam sunucularında oluşan yoğunluk bu gibi çeşitli sorunları beraberinde getirebilir. Bunun için Steam sunucularını kontrol ederek sorunun neyden kaynaklandığını anlayabiliriz.

Steam sunucularını anlık olarak kontrol etmemiz için aşağıda bıraktığımız bağlantıya tıklayarak Steam sunucularını kontrol edebilirsiniz.

Steam Sunucularını Kontrol Etmek İçin Tıklayın

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız FORUM platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.