Steam Pazar Bekletmesi Nasıl Kaldırılır?

Steam kullanıcılarının pazar yerine eşyalarını satmak için girdiğinde karşılaştığı pazar bekletmesini nasıl kaldıracağımıza dair bilgiler verdik.

Steam Pazar Bekletmesi Nasıl Kaldırılır?
Steam Pazar Bekletmesi Nasıl Kaldırılır?

Steam kullanıcılarının, pazar yerine eşyalarını koymaya çalıştıklarında karşılaştığı pazar bekletmesi güvenlik nedeniyle karşılarına çıkarak endişelerini arttırmakta. Güvenliğini arttırmayan kullanıcılar pazar bekletmesini geçemeyerek bekletilmektedir. Bu bekletme, piyasa tutma olarak adlandırılmaktadır.

Satışa koyduğunuz öğelerin bekletilmesini istemiyorsanız, aşağıda bıraktığımız steam pazar bekletmesi kaldırma listesini izleyebilirsiniz. Güvenlik adımlarını gerçekleştirerek bu gibi sorunun önüne geçeceğiz.

Steam Pazar Bekletmesi Nasıl Kaldırırlır?

Steam kullanıcıların kullandığı steam pazar yeri ek gelir haline gelerek pazar yeri rekabetini gün geçtikçe arttırmakta. Fakat kullanıcıların steam pazar yerine öğelerini eklerken karşılaştıkları pazar yeri bekletmesi, 15 gün geçtikten sonra son bulmakta. Elbette bu bekleme süresini hiçbir steam kullanıcısı istemez. Çünkü 15 gün içerisinde satacağı öğenin fiyat aralığı gün geçtikçe değişecektir. Kullanıcıların 15 gün süresini tamamen kaldırmak için araştırmaya başvururlar.

Pazar yeri bekletmesini kaldırmak için Steam Guard Mobil Kimlik Doğrulayıcı kullanılması gerekmektedir. Bunu kaldırmak için başka bir seçenek bulunmamaktadır.

Steam pazar yeri bekletilmesini kaldırmak için yapmamız gerekenler:

  • App Store'dan veya Google Play Store'dan Steam uygulamasını indirin.
  • Ardından steam uygulamasını açarak sol üst tarafta bulunan menü bara tıklayalım.
  • Açılan ekranda Steam Guard menüsüne tıklayalım.
  • Ardından Steam Kimlik Doğrulayıcısını aktif hale getirelim.

Doğrulayıcıyı etkinliştirdikten 7 gün sonra, öğeleriniz piyasada beklemeye alınmayacaktır. Doğrulamadan sonra 7 gün bekleme olayı bir defaya mahsustur.