Steam Error Code: e84 Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Steam kullanıcılarının hesabına giriş yaparken karşılaştıkları "Oturum açmaya çalışırken bir şeyler ters gitti. Lütfen daha sonra tekrar deneyin. Hata Kodu: e84" sorununu bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Steam Error Code: e84 Sorunu Nasıl Düzeltilir?
Steam Error Code: e84 Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Steam kullanıcıları, uygulama içerisinde girişini sağlamak istediklerinde "Oturum açmaya çalışırken bir şeyler ters gitti. Lütfen daha sonra tekrar deneyin. Hata Kodu: e84" sorunuyla karşılaşarak uygulamaya olan erişimi kısıtlanmakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Steam Error Code: e84 Hatası Neden Oluştu?

Steam Error Code: e84 Hatası

Birden bire herkesin önünde beliren "Oturum açmaya çalışırken bir şeyler ters gitti. Lütfen daha sonra tekrar deneyin. Hata Kodu: e84" sorunu, genel bir hata olarak belirtilmekte. Karşılaşılan bu hatanın genel sebebi tam olarak bilinmese de topluluk tarafından yorumlanılan bu hata, Steam uygulamasının güncel olmamasından kaynaklı bir durum olarak söylenmekte. Elbette sadece bu sorundan dolayı değil birçok sorundan dolayı da böyle bir hatayla karşılaşabiliriz. Bunun için sizlere birkaç öneriden bahsederek sorunun çözümüne ulaştırmaya çalışacağız.

Steam Error Code: e84 Hatası Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu hatayı düzeltmemiz için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

1-) Bilgisayarınızı Yeniden Başlatın

Bu öneri sizin için her ne kadar basit gelse de çözüme ulaştırmayı amaçlayabilir. Bunun için bilgisayarınızı yeniden başlatarak Steam uygulamasını yönetici olarak çalıştırın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

2-) Steam Uygulaması Güncel Olmayabilir

Bilgisayarınızı yeniden başlattınız fakat sorununuz devam ediyorsa, Steam uygulamasının güncel olmaması bu gibi çeşitli hataları beraberinde getirebilir. Bunun için Steam uygulamasının güncel olup olmadığını kontrol edelim.

 • Steam uygulamasını çalıştırın.
 • Sol üst tarafta bulunan "Steam" seçeneğine tıklayın.
 • Sıralanan seçeneklerde bulunan "Steam İstemcisi Güncellemelerini Kontrol Edin" seçeneğine tıklayın.

Bu işlemden sonra Steam uygulamasının güncel olup olmadığı denetlenecektir. Eğer Steam uygulaması güncel değilse güncelleyerek sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

3-) Steam Servisini Kontrol Edin

Steam servisinin devre dışı olması bu gibi hatalarla karşılaşmamıza neden olabilir. Servisin kontrol edilememesi veya devre dışı olması bağlantı sorununa yol açarak programa olan erişimimizi kısıtlayabilir. Bunun için servisi kontrol etmemiz gerekecektir.

 • Başlat arama ekranına "Hizmetler" yazıp açın.
 • Açılan hizmetler menüsünde bulunan "Steam Client Service" hizmetine çift tıklayın.
 • Bu işlemden sonra "Başlangıç Türü" seçeneğini "Otomatik" olarak ayarlayın. Eğer hizmet durumu "Durduruldu" olarak gözüküyorsa aşağıda bulunan başlat butonuna basarak servisi başlatın. Bu işlemden sonra "Uygula" butonuna basarak kaydedlim.

İşlem başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra Steam programını çalıştırarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

4-) Steam Hesabınızın Şifresini Değiştirin

Reddit kullanıcılarından bazıları Steam hesabının şifresini değiştirerek böyle bir sorunla bir daha karşılaşmadıklarını belirtmekte. Bizlerde bu öneriyi gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabiliriz.

 • Öncelikle Steam web sayfasına ulaşın.
 • Sağ üst köşede bulunan "Giriş" seçeneğine tıklayın.
 • Açılan ekranda bulunan "Yardım edin, giriş yapamıyorum" seçeneğine tıklayın.
 • Bu işlemden sonra "Steam Hesabı adımı veya şifremi unuttum" seçeneğine tıklayarak adımları takip edin ve şifrenizi değiştirin.

Hesabınızın şifresini değiştirdikten sonra sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

5-) Steam Eski Arayüze Geçiş Yapın

Reddit kullanıcıları, Steam eski oturum açma ekranına geçiş yaptıklarında böyle bir hatanın kalktığını söylemekte. Bizlerde bu işlemi gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabiliriz.

 • Masaüstünde bulunan "Steam" dosyasının üzerine sağ tıklayarak "Özellikler" menüsünü açın.
 • Açılan yeni pencerede bulunan "Kısayol" menüsünü açarak "Hedef:" yazan kutucuğa gelerek yazının sonuna bir boşluk bırakarak aşağıdaki kod satırını yazalım.
  • -login -noreactlogin

Steam Error Code: e84 Hatası

Bu işlemden sonra aşağıda bulunan "Uygula" seçeneğine tıklayarak işlemleri kaydedelim ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edelim.

6-) Geçici Dosyaları Temizleyin

Arka planda eklenen geçici dosyaları temizleyerek bu sorunu ortadan kaldırabiliriz.

 • İşlemi gerçekleştirmeden önce Steam uygulamasını tamamen kapatalım.
 • Başlat arama ekranına "%temp%" yazıp enter tuşuna basalım.
 • Açılan klasörde bulunan bütün dosyaları ve klasörleri silelim.

Silme işlemini gerçekleştirdikten sonra Steam uygulamasını çalıştırarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız FORUM platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.