Steam Açılmama Sorununa Kesin Çözüm

Steam girişi sağlayamayan kullanıcılar genellikle Steam serverinin çöküşüyle veya paket çıkarma işleminin yapılamamasından kaynaklanmaktadır.

Steam Açılmama Sorununa Kesin Çözüm
Steam Açılmama Sorununa Kesin Çözüm

Steam Uygulaması Açılmama Nedeni?

Steam uygulamasının açılmaması bir çok şekilde farklı yöntemle çözülebilir.Bunun için 3 farklı yöntemle karşılaştığınız hatayı nasıl çözebiliriz;

  • İnternet ayarlarını kontrol edin.
  • Siz görmeseniz bile arkada steam servisi güncelleme yapıyor olabilir.
  • Steam dosyaları eksik yüklenmiş veya çıkartılmış olabilir.

Steam Uygulamasını Nasıl Açabilirim?

  1. Birinci maddemizde anlattığımız şekilde internet ayarlarınızı kontrol etmeniz gerekiyor.DNS ayarları gibi saçma sapan şeyleri yapmanıza gerek yok genellikle bu hatalar bu 3 maddeden oluştuğu için size direkt çözüm yoluna ulaştırıyorum.Her neyse internetiniz düzgün bir şekilde çalışıyorsa ikinci maddemize geçelim.
  2. Önceden steam programını açtığınızda steamı kapatsanız bile steam programı açık kalabilir bunun için görev yöneticisinden işlemlere gelerek steam servislerinin işlemini sonlandırın.Tekrar programı açmayı deneyin.
  3. İki maddeden hiç biri etki etmediyse steam servisi güncelleme yaparken yanlış yükleme yapmış olabilir veya yarıda kalmış olabilir.Bunun için steam uygulmasını temiz bir şekilde kaldırıp  tekrar kurulum yapmanızı öneririz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorununuz hala devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.