Steam Achievement Manager Çalışmama Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Steam kullanıcılarının Steam Achievement Manager'ı çalıştırdıktan sonra karşılaştıkları oyun gösterilmemesi veya açılmamasını bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Steam Achievement Manager Çalışmama Sorunu Nasıl Düzeltilir?
Steam Achievement Manager Çalışmama Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Steam kullanıcıları, Steam Achievement Manager'ı açtığında oyunların gösterilmemesi veya yüklenmemesiyle karşılaşarak oyun başarımlarını gerçekleştirememekte. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Steam Achievement Manager Neden Çalışmıyor?

Steam Achievement Manager Çalışmıyor

Steam Achievement Manager uygulamasının çalışmamasının temel sebebi, uygulamanın sunucusunda oluşan çökme veya bakımdan dolayı gerçekleşebilmektedir. Elbette sadece bu sorundan dolayı değil birçok sorundan dolayıda böyle bir hatayla karşılaşabiliriz. Steam Achievement Manager çalışmama sorunun nedenleri şu şekilde listelenebilir:

  • Uygulama bakımda veya çökmüş olabilir.
  • Uygulama güncel olmayabilir.
  • Uygulama oyunları sunucudan otomatik çekemiyor olabilir.

Yukarıda listelediğimiz sebepler çalışmama sorunuyla karşılaşmanıza neden olabilir. Bunun için sizlere birkaç öneriden bahsederek sorunun çözümüne ulaştırmaya çalışacağız.

Steam Achievement Manager Çalışmama Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu sorunu düzeltmemiz için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

1-) Oyununuzu Manuel Olarak Ekleyin

Uygulama uzak sunucudan oyunu çekemeyerek böyle bir sorunla karşılaşmanıza neden olabilir. Bunun için oyunu manuel olarak uygulamaya tanıtarak sorunu ortadan kaldırabiliriz.

  • Steam oyunlarını manuel olarak eklememiz için öncelikle STEAMDB sitesine ulaşalım.
  • Açılan sitede eklemek istediğiniz oyunu aratın.
  • Arattığınız oyunun "APP ID" seçeneğini kopyalayın.

STEAM DB APP ID

  • Ardından Steam Achievement Manager uygulamasını açarak "Refresh Game" yazan yerin yanında bulunan kutucuğa kopyaladığınız oyun kimliğini yapıştırın ve "Add Game" butonuna tıklayın.

Steam Achievement Manager APP ID ekleme

Bu işlemden sonra oyununuz sorunsuz bir şekilde uygulamaya eklenmiş olacaktır.

2-) Uygulamayı Güncelleyin

Manuel olarak uğraşmak istemiyorsanız, uygulamanın güncel olmamasından dolayı API düzgün çalışmıyor olabilir. Bunun için uygulamanın güncel olup olmadığını doğrulamamız gerekecektir. Bunun için öncelikle uygulamayı tamamen kaldıralım ve Steam Achievement Manager uygulamasını tekrar bilgisayarımıza kuralım. Bu işlemden sonra sorunun devam edip etmediğini kontrol edelim.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız FORUM platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.