Spotify Icebergify Tablosu Nasıl Yapılır?

Spotify kullanıcılarının Icebergify ile müzik zevklerini sınıflandırmanın yeni bir yolunu bularak trend haline getirmeye başladı.

Spotify Icebergify Tablosu Nasıl Yapılır?
Spotify Icebergify Tablosu Nasıl Yapılır?

Icebergify ile Spotify Kullanıcıları müzik zevklerini birbirleriyle karşılaştırıyor. Bu yılın Icebergify müzik trendi, kullanıcıların müzik zevklerini bir buzdağı görüntüsü ile kategorize ederek paylaşımlarını görselleştiriyor.

Icebergify Spotify Müzik Trendi Nedir?

Icebergify, Spotify kullanıcılarının müzik ilgi alanlarını kategorilere ayırarak kullanabilecekleri bir araç olarak ortaya çıkmıştır. Araç, müzikteki çeşitliliği veya eksikliği göstermek için bir buzdağının görüntüsünü kullanarak kullanıcıların Spotify uygulamasından veri toplayarak elde edilmektedir.

Bir kullanıcı 2Scratch gibi daha popüler bir sanatçıyı dinlerse, o sanatçı buzdağının tepesine doğru yerleştirilecektir. Bununla birlikte, bir sanatçı ne kadar niş olursa, yerleştirmeleri buzdağında o kadar düşük olacaktır. Buzdağının altında görülecek bir sanatçı, 2Scratch’in müziğine kıyasla pek çok insan müziğini bilmediği için Banks gibi bir sanatçı olacaktır. Icebergify, kişinin kendi dinleme trendlerini analiz etmesini sağlayan en yeni müzik aracı trendidir.

Son zamanlarda kullanıcılar Spotify pasta grafiğini de benzer şekilde kullanıyorlar. Icebergify web sitesi, bunun “Spotify’da en sevdiğiniz sanatçıların buzdağı tarzı bir grafiğini oluşturan açık kaynaklı bir araç” olduğunu belirtiyor.

Spotify Iceberg Garfiği Nasıl Yapılır?

Kullanıcıların son zamanlarda sıklıkla arattığı bu yazıyı sizler için nasıl yapılacağına dair bilgiler vereceğiz. O halde lafı fazla uzatmadan başlayalım.

  • Spotify Iceberg grafiğini yapmamız için öncelikle bir bağlantıya ulaşmamız gerekmektedir. Bunun için Icebergify sitesine ulaşmamız gerekmektedir. Icebergify bağlantısına gitmek için tıklayın.
  • Açılan sayfada bulunan "Create Yours" seçeneğine tıklayın.

Spotify Iceberg Garfiği Nasıl Yapılır?

  • Bu işlemden sonra "Spotify" giriş yapmanızı isteyecektir. Spotify girişinizi sağladıktan sonra uygulama iznini onaylayın.

Spotify Iceberg Garfiği Nasıl Yapılır?

  • İzni onayladıktan sonra grafiğiniz hazır bir şekilde karşınıza belirecektir.

Icebergify Internal Server Error

Icebergify Internal Server Error Sorunuyla Karşılaşıyorum?

Karşılaştığımız bu hata, site sunucusunun çökmesine işarettir. Anlık olarak kullanıcılar siteye giriş yaptığı için sunucu belleği yetersiz kalır ve böyle bir hatayla karşılaşmamıza sebebiyet verir. Bu hatayı es geçmemiz için hatayı aldıktan sonra sürekli olarak sayfayı yenileyerek uygulama iznini verip bağlantı sağlamayı deneyin.