Rocket League Türkçe Dile Çevirme

Epic Games Rocket League oyunununu ücretisiz yaptıktan sonra büyük bir ilgi duyulan Rocket League oyunu ilk açtıgınızda oyunu İngilizce oynuyorsunuz Türkçe dile çevirmek için adımları takip edin.

Eylül 6, 2021 - 22:55
Eylül 14, 2021 - 23:31
Rocket League Türkçe Dile Çevirme
Rocket League Türkçe Dile Çevirme

Psyonix şirketi tarafından piyasaya sunulan Rocket League, 2015 yılında Epic Games tarafından satın alınarak hükümlüğünü sürdürmeye başladı. Epic Games geçtiğimiz zamanlarda birçok oyunları ücretsiz bir şekilde piyasaya sunarak kitleyi kendine çekmeye başlamıştı. Bunun yanında 2020 Eylül ayı, ücretsiz bir şekilde piyasaya sunulup birçok oyuncu kitlesi tarafından indirilerek oynanmaya başlanmıştı.

Rocket League oyununu indiren oyuncuların karşılaştığı ingilizce menüsünün, bazı ingilizce bilmeyen oyuncular için sorun yaratmakta. Bu sebeple ingilizce menüyü türkçe menüye çevirmek istemekteyiz. Fakat tam olarak bu işlemi nasıl gerçekleştireceğine dair bir fikri olmayan kullanıcılar elbette olacaktır. Eğer sizde tam olarak Rocket League'i türkçeye çevirmeyi bilmiyorsanız bu makale sizin için rehber olacak. Gelin birlikte Rocket League oyununu türkçeye çevirelim.

Rocket League Türkçe Diline Nasıl Çeviririm? 

  • Öncelikle işlemimizi gerçekleştirmemiz için Epic Games Launcher'i açıyoruz.
  • Sol alt köşede bulunan Ayarlar menüsüne tıklıyoruz.

  • Ayarlar menüsünü sonu gelene kadar aşağı kaydırın en alt kısımda indirdiğiniz oyunlar bulunmaktadır. Bu kısımda Rocket League'i bulup tıklayın.
  • Önünüze çıkan Ek Komut Satırı Değişkenleri seçeneğini işaretleyin.

  • Resimde işaretli olan bölgeye -language=trk kodunu yazarak Rocket League oyununu çalıştırın. Bu işlemden sonra artık oyunumuz türkçe olacaktır.

DİKKAT: Kodumuzu kutucuğa girerken kutucuğun başında boşluk olmadığından emin olun. Eğer boşluk olursa kod geçersiz olacaktır.

Hata Uzmanı Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!