PUBG Mobile Siyah Ekran Hatası

Emülatör programlarında sıklıkla görülen "Pubg Mobile Siyah Ekran Hatası" birçok oyunseverlerinin canını sıkmakta. Eğer sizde böyle bir hatayla karşılaştıysanız ve çözüme ulaşmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Sizler için bu hatayı araştırarak çözümü bulduk, size kalan sadece bizim önerdiğimiz işlemleri yaparak çözüme ulaşmak.

Aralık 19, 2020 - 01:24
Aralık 19, 2020 - 01:35
PUBG Mobile Siyah Ekran Hatası
PUBG Mobile Siyah Ekran Hatası

Emülatör Nedir?

Windows ve MacOs işletim sisteminde, android işletim sistemini çalıştırmaya yarayan bir yazılım programıdır. Emülatör ile windows veya MacOs üzerinde çeşitli .apk uzantılı dosyaları çalıştırarak kullanmanızı sağlamaktadır.

PUBG Mobile Siyah Ekran Hatası ve Çözümü

Bunun sorunu birçok sebepten ötürü kaynaklanıyor olabilir. Bunlar;

  • Bozuk Apk veya Uygulama Dosyası
  • Güncel olmayan driver

Bozuk Apk veya Uygulama Dosyası

Böyle bir durumda direkt olarak Pubg Mobile uygulamamızın Google Play üzerinden güncel olup olmadığını kontrol etmektir. Eğer baktığınızda güncel olarak gözükmüyorsa oyunumuzu güncel hale getirerek girmeyi deneyin. Fakat oyunumuz güncelse apk uzantımızda bozukluk olabilir. Bunun için oyunu silip baştan yüklemek çözümü kökten halledebilir. Fakat hemen silip yüklemenizi önermem interneti kötü olanlar için ikinci ve üçüncü başlığımızı okuyup çözüme ulaşamazlarsa silip yüklemeyi deneyebilirler.

Güncel olmayan driver

Eğer ekran kartınız güncel değilse bu gibi sorunlarla karşılaşmanıız mümkün. Eğer yukardakiler gerçekleşmediyse ekran kartınızı en güncel hale getirerek bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorununuz hala devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Hata Uzmanı Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!