PlayStation 5 Hata Kodu NP-102946-2 Nasıl Düzeltilir?

PlayStation 5 kullanıcılarının karşılaştıkları "Hata Kodu NP-102946-2" sorununu bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

PlayStation 5 Hata Kodu NP-102946-2 Nasıl Düzeltilir?
PlayStation 5 Hata Kodu NP-102946-2 Nasıl Düzeltilir?

Playstation 5 kullanıcılarının karşılaştıkları "Hata Kodu NP-102946-2" hatası birçok sorundan dolayı karşılaşılarak güncellemeyi kısıtlamakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki işlemleri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

PlayStation 5 Hata Kodu NP-102946-2 Nedir?

PlayStation 5 Hata Kodu CE-108255-1 Nedir?

Karşılaşılan bu hata güncelleme dosyasının düzgün çalışmamasından kaynaklı bir durum olarak bizlere yansıtmaktadır. Hatanın çıktısı şu şekildedir:

"Lütfen en son güncelleme dosyasını yükleyin."

Bunun için sizlere birkaç öneriden bahsederek sorunun çözümüne ulaştırmaya çalışacağız.

PlayStation 5 Hata Kodu NP-102946-2 Nasıl Düzeltilir?

Karşılaştığımız bu hatayı düzeltmemiz için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabiliriz.

1-) Sistem Yazılımını Güvenli Modda Güncelleyin

Bu gerçekleştireceğimiz işlem hem Playstation 5 konsolunda oluşan olası hatalardan kurtarabilir. Belleğinize kayıt ettiğiniz güncelleme dosyasını kontrol etmemiz gerekecektir. Bunun için bellek içerisine yüklemiş olduğunuz güncelleme dosyasını tamamen biçimlendirerek aşağıda belirttiğimiz bağlantıya ulaşarak en güncel güncelleme dosyasını indirip kurulum işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

PS5 Sistem Yazılımı Güncelleme Dosyası İndir

Dosyayı indirdiniz ve nasıl kurulum yapacağınıza dair bilginiz yoksa aşağıdaki adımı takip edebilirsiniz.

  • Bir PC veya Mac kullanarak FAT32 olarak biçimlendirilmiş bir USB cihazında "PS5" adlı bir klasör oluşturun. Bu klasörün içinde "UPDATE" adlı başka bir klasör oluşturun.
  • Güncelleme dosyasını indirin (aşağıdaki düğme) ve "UPDATE" klasörüne kaydedin. Dosyayı "PS5UPDATE.PUP" adıyla kaydedin.
  • Dosyayı içeren USB sürücüsünü PS5 konsolunuza takın.
  • PS5 konsolunu Güvenli Mod'da başlatın: Güç düğmesini basılı tutun, ikinci bip sesini duyduktan sonra düğmeyi serbest bırakın.
  • Üçüncü Güvenli Mod seçeneği olan "Sistem Yazılımını Güncelle" öğesini seçin.
  • USB Depolama Cihazından Güncelle > Tamam öğesini seçin.

PS5 konsolunuz dosyayı algılamazsa klasör adları ve dosya adının doğru olup olmadığını kontrol edin. Klasör adları ve dosya adını büyük harf kullanarak girin.

2-) Konsolu Otomatik Güncelleyin

Konsolun güncel olmaması çeşitli hatalarla karşılaşmamıza sebebiyet verebilir. Bundan dolayı konsolun güncel olup olmadığını kontrol etmemiz gerekmektedir.

  • Ayarlar menüsünü açın.
  • Sol tarafta bulunan "Sistem Yazılımı" seçeneğini seçin.
  • Ardından ekranda bulunan "Sistem Yazılım Güncellemesi ve Ayarları" seçeneğine tıklayın.
  • Bu işlemden sonra "Sistem Yazılımını Güncelle" seçeneğine tıklayarak güncelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Güncelleme yapmadan önce internete bağlı olduğunuzdan emin olmanız gerekmektedir. Bu işlem çevrimiçi olarak yükleme yaptığı için internete bağlı olmanızı isteyecektir. Ekstra olarak güncelleme yapmadan önce "Güncelleme Dosyalarını Otomatik Olarak İndir" ve "Güncelleme Dosyalarını Otomatik Olarak Yükle" etkinleştirmenizi önereriz.

3-) Depolamayı Kontrol Edin

Depolama biriminin azalması güncelleme işleminde birçok hatayla karşılaşmamıza sebebiyet verebilir. Bunun için depolamayı kontrol ederek sorunun neyden kaynaklandığını anlayabiliriz. Eğer depolamanız yetersiz gözüküyorsa gereksiz verileri silerek güncelleme işlemini başlatabilirsiniz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.