PlayStation 4 Hata Kodu CE-34788-0 Nasıl Düzeltilir?

PlayStation 4 kullanıcılarının karşılaştıkları "Hata Kodu CE-34788-0" hatasını bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

PlayStation 4 Hata Kodu CE-34788-0 Nasıl Düzeltilir?
PlayStation 4 Hata Kodu CE-34788-0 Nasıl Düzeltilir?

Playstation 4 kullanıcılarının konsolu güncellerken karşılaştıkları "Hata Kodu CE-34788-0" hatası birçok sorundan dolayı karşılaşılarak oyuna olan erişimini kısıtlamakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki işlemleri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

PlayStation 4 Hata Kodu CE-34788-0 Nedir?

PlayStation 4 Hata Kodu CE-34788-0

PlayStation 4 kullanıcıları güvenli modda konsolu güncellerken karşılaştıkları "Güncelleme dosyası kullanılamıyor. Hata Kodu CE-34788-0" sorunu güncelleme dosyasının hasarlı veya bozuk indirilmesiyle oluşabilmektedir. Elbette sadece bu sorundan dolayı değil birçok sorunu göz önünde bulundurabiliriz. Bunun için sizlere birkaç öneriden bahsederek sorunun çözümüne ulaştırmaya çalışacağız.

PlayStation 4 Hata Kodu CE-34788-0 Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu hatayı düzeltmemiz için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabiliriz.

Güncelleme Dosyasını Kontrol Edin

Belleğinize kayıt ettiğiniz güncelleme dosyasını kontrol etmemiz gerekecektir. Bunun için bellek içerisine yüklemiş olduğunuz güncelleme dosyasını tamamen biçimlendirerek aşağıda belirttiğimiz bağlantıya ulaşarak en güncel güncelleme dosyasını indirip kurulum işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

PS4 Sistem Yazılımı Güncelleme Dosyası İndir

Dosyayı indirdiniz ve nasıl kurulum yapacağınıza dair bilginiz yoksa aşağıdaki adımı takip edebilirsiniz.

  • Bir PC veya Mac kullanarak FAT32 olarak biçimlendirilmiş bir USB cihazında "PS4" adlı bir klasör oluşturun. Bu klasörün içinde "UPDATE" adlı başka bir klasör oluşturun.
  • Güncelleme dosyasını indirin (aşağıdaki düğme) ve "UPDATE" klasörüne kaydedin. Dosyayı "PS4UPDATE.PUP" adıyla kaydedin.
  • Dosyayı içeren USB sürücüsünü PS4 konsolunuza takın.
  • PS4 konsolunu Güvenli Mod'da başlatın: Güç düğmesini basılı tutun, ikinci bip sesini duyduktan sonra düğmeyi serbest bırakın.
  • Üçüncü Güvenli Mod seçeneği olan "Sistem Yazılımını Güncelle" öğesini seçin.
  • USB Depolama Cihazından Güncelle > Tamam öğesini seçin.

PS4 konsolunuz dosyayı algılamazsa klasör adları ve dosya adının doğru olup olmadığını kontrol edin. Klasör adları ve dosya adını büyük harf kullanarak girin.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.