PlayStation 4 Hata Kodu CE-32930-7 Nasıl Düzeltilir?

PlayStation 4 kullanıcılarının karşılaştıkları "Hata Kodu CE-32930-7" hatasını bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Nisan 27, 2022 - 15:23
Nisan 27, 2022 - 15:55
PlayStation 4 Hata Kodu CE-32930-7 Nasıl Düzeltilir?
PlayStation 4 Hata Kodu CE-32930-7 Nasıl Düzeltilir?

Playstation 4 kullanıcılarının herhangi bir oyunu açarken karşılaştıkları "Hata Kodu CE-32930-7" hatası birçok sorundan dolayı karşılaşılarak oyuna olan erişimini kısıtlamakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki işlemleri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

PlayStation 4 Hata Kodu CE-32930-7 Nedir?

PlayStation 4 Hata Kodu CE-32930-7

Karşılaşılan bu hata kullanıcıların herhangi bir oyunu veya veriyi indirip açmak istediklerinde bir hata çıktısı olarak karşılarına çıkmakta. Bunun nedeni HDD'ye indirilen verinin bozuk olmasıyla birlikte ortaya çıkmaktadır. Bunun için sizlere birkaç öneriden bahsederek sorunun çözümüne ulaştırmaya çalışacağız.

PlayStation 4 Hata Kodu CE-32930-7 Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu hatayı düzeltmemiz için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabiliriz.

1-) Veriyi Silip Tekrar Yükleyin

Açılmayan veriyi tamamen konsolunuzdan silerek tekrar yükleyin. Bu durum konsol içerisinde barındırılan bozuk verileri onarmış olacak ve güncel bir şekilde verileri indirerek erişimimizi sağlamış olacağız.

2-) Sistemi Sıfırlayın

Bu işlemlerden hiçbiri sizi çözüme ulaştırmadıysa, PS4 sisteminizi sıfırlayarak sorunu çözebiliriz. Fakat bu yapacağımız işlem oyunda ki kayıt dosyalarını silecek ve kayıtlı verilerinize erişemeyeceksiniz. Bunun için kayıtlı verilerinizi yedekleyerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

  1. "Ayarlar" menüsünü açın.
  2. Açılan ekranda bulunan "Sıfırlama" seçeneğine tıklayın.
  3. Sıfırlama menüsünde bulunan "PS4 Sistemini Sıfırla" öğesine tıklayarak sisteminizi sıfırlayabilirsiniz.

Bu işlem konsolunuzda ki oyunların doluluğuna göre zaman alabilir.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.


Ramazan Karaca Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!