Origin Hata Kodu 65546:0 Hatası Nasıl Düzeltilir?

Origin kullanıcılarının herhangi bir oyunu çalıştırmak istediklerinde karşılaştıkları "Hata Kodu 65546:0" hatasını bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Origin Hata Kodu 65546:0 Hatası Nasıl Düzeltilir?
Origin Hata Kodu 65546:0 Hatası Nasıl Düzeltilir?

Origin kullanıcıları platform üzerinden herhangi bir oyunu çalıştırmak istediklerinde "Hata Kodu 65546:0" sorunuyla karşılaşarak platforma olan erişimi kısıtlanmakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Origin Hata Kodu 65546:0 Hatası Nedir?

Karşılaşılan bu hata, genellikle sunucu hatalarından dolayı meydana gelerek platforma olan bağlantımızı engelleyebilir. Elbette sadece bu sorundan dolayı değil birçok sorundan dolayıda böyle bir hatayla karşılaşabiliriz. Origin Hata Kodu 65546:0 sorunuyla karşılaşmamızın olası sebepleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Sunucu bakımda veya çökmüş olabilir.
 • Uygulama önbelleği sorunlu olabilir.
 • Antivirüs sistemi engelliyor olabilir.
 • Tarih veya saat senkronize olmayabilir.

Yukarıda sıraladığımız sebepler birçok sorunla karşılaşmamıza neden olabilir. Bunun için sizlere birkaç öneriden bahsederek sorunun çözümüne ulaştırmaya çalışacağız.

Origin Hata Kodu 65546:0 Hatası Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu hatayı düzeltmemiz için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

1-) Sunucuları Kontrol Edin

Öncelikle sorunun neyden kaynaklandığını öğrenmemiz için suncuların bakımda veya çöküp çökmediğini kontrol etmemiz gerekmektedir. Bunun için Downdetector sitesine ulaşın ve arama ekranına "Origin" yazıp aratın. Eğer sunucular çevrimiçi değilse, sunucuların tekrar çevrimiçi olmasını beklememiz gerekmektedir.

2-) Yönetici Olarak Çalıştırın

Uygulamanın yönetici ayrıcılıklarıyla çalışmaması, platform içerisindeki çeşitli servislerin çalışmamasına sebebiyet verebilir. Bunun için öncelikle Origin uygulamasını bir görev yöneticisi yardımıyla tamamen kapatarak yönetici olarak çalıştırın. Bu işlemden sonra sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

3-) Uygulama Önbelleğini Temizleyin

Uygulama önbelleğinde oluşan bozukluk veya hasar, uygulama içerisinde çeşitli hatalarla karşılaşamamıza sebebiyet verebilir. Bunun için uygulama önbelleğini temizleyerek sorunu ortadan kaldırabiliriz. Bu işlemi gerçekleştirmeden önce görev yöneticisini açarak Origin uygulamasının çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Eğer Origin uygulaması çalışıyorsa görevi sonlandırın ve aşağıdaki adımları takip edin.

 • Başlat arama ekranına "Çalıştır" yazıp açın.
 • Açılan arama ekranına "%ProgramData%/Origin" yazıp açın.
 • Açtığımız klasör içerisinde bulunan "LocalContent" dışındaki bütün dosyaları silin.
 • Tekrar başlat arama ekranına "Çalıştır" yazıp açın.
 • Açılan arama ekranına "%appdata%" yazıp açın.
 • Açtığımız klasör içerisinde bulunan "Origin" klasörünü silin.

Origin Hata Kodu 65546:0 Hatası

 • Ardından "Appdata" klasörünün bir önceki klasörüne ulaşın ve "Local" klaösürünü açın.
 • Klasör içerisinde bulunan "Origin" klasörünü silin.

Origin Hata Kodu 65546:0 Hatası

Bu işlemden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Origin programını çalıştırarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

4-) Tarih ve Saati Güncelleyin

Windows işletim sisteminizde tarih ve saat güncel değilse sunucu senkronizasyonu gerçekleşmeyebilir. Bunun için tarih ve saatin güncel olup olmadığını kontrol edebiliriz.

 • Başlat simgesine tıklayarak "Ayarlar" menüsünü açın.
 • Açılan menü içerisinde bulunan "Zaman ve dil" seçeneğine tıklayın.
 • Ardından karşımıza çıkan "Zamanı otomatik olarak ayarla" ve "Saat dilimini otomatik olarak ayarla" seçeneğini etkinleştirin.

Origin Hata Kodu 65546:0 Hatası

Bu işlemden sonra Origin uygulamasını çalıştırın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.