Netflix'te Görüntü Kalitesi Sorunu Yaşayanların Bilmesi Gerekenler

Bilgisayardan Netflix platformuna girerek görüntü kalitesinde sorunlar yaşıyorsanız.Sizler için bu sorunla ilgili bir açıklama yapalım dedik.

Haziran 12, 2020 - 16:42
Eylül 3, 2021 - 19:05
Netflix'te Görüntü Kalitesi Sorunu Yaşayanların Bilmesi Gerekenler
Netflix'te Görüntü Kalitesi Sorunu Yaşayanların Bilmesi Gerekenler

Netflix, pandemi döneminde birçok kişinin evde kalmasıyla birlikte sıklıkla kullanılmaya başladı. Bu süre zarfında birçok kitleyi bünyesine çekmeyi başardı diyebiliriz. Fakat Netflix kullanıcılarının karşılaştığı birçok hatalar yaygınlaşarak çeşitli sorunları beraberinde getirdi diyebiliriz.

Netflix izlerken görüntü kalitesinin iyileşmediğini söyleyen kişiler için kısa bir açıklama yapacağım. Aslında Netflix kendi içerisinde barındırdığı sunucularla birlikte videoları oynatmakta. Haliyle Netflix kullanıcılarının internetini değilde Netflix sunucularının güçlü interneti ve donanımıyla birlikte size kesintisiz bir izlenim yaşatmaya çalışır. Bu nedenle izlediğiniz videoları kesintisiz bir şekilde sizlere aktarmaya çalışır. Fakat ani internet kopmaları veya zayıf sinyallerden dolayı Netflix'in ağ sunucuları durumu farkeder ve sizlerin kesintisiz bir şekilde video izleminizi bölmemek adına sizlerin farkında olmadan görüntü kalitesini otomatik olarak düşürür. Bu nedenden dolayı videonun görüntü kalitesi sizde HD bir görünümden kötü bir görünümüne geçer. Fakat sizlere vereceğimiz bir öneriyle hem yüksek kalitede hem de kesintisiz bir şekilde nasıl video izleyeceğinizi anlatacağız.

Netflix görüntülerinin bitrate özelliğini yüksek tutarak çözünürlüklerini düşürerek daha akıcı şekilde izlemenizi sağlamak istiyor fakat bu kullanıcılar için can sıkıcı bir problem.

  • Bunun için izleyeceğiniz filmi veya diziyi açarak aynı anda ctrl+alt+shift+s kombinasyon tuşlarına basarak bitrate'inizi değiştirebilirsiniz.
  • ctrl+alt+shift+d kombinasyon tuşlarına basıp hangi nitelikte izlediğinizi keşfedebilirsiniz.Hangi tarayıcıdan izlerseniz izleyin varsayılan olarak netflix çözünürlüğünüz 720p olarak görüntülenir.(Microsoft Edge hariç)

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorununuz hala devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.


Hata Uzmanı Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!