Microsoft Office 0xc0000142 Hatası Çözümü

Windows kullanıcıların sıklıkla kullandığı Office programı birçok hatayla karşılaşılmakta bunlardan biri ise "Microsoft Outlook 0xc0000142" hatası olarak gözükmekte. Gelin birlikte bu hatayı çözelim.

Temmuz 24, 2021 - 14:01
Temmuz 24, 2021 - 14:21
Microsoft Office 0xc0000142 Hatası Çözümü
Microsoft Office 0xc0000142 Hatası Çözümü

Microsoft Office 0xc0000142 Hatası Nedir?

Microsoft Office, 1989 yılında Microsoft tarafından tanıtılan, Microsoft Windows ve MacOS işletim sistemlerinde birbiriyle ilişkili masaüstü uygulamaları, sunucular ve hizmetler sunan bir ticari ofis yazılım paketidir. Yeni güncellemelerle birlikte kullanıcıların karşısına birçok hatayla çıkmakta. Bunlardan birisi ise makalemizde yer alan Office 0xc0000142 hatasıdır.

Böyle bir hatayla karşılaşmamızın sebebi paketimizin düzgün bir biçimde kurulmamasından kaynaklanan bir durumdur.

Microsoft Office 0xc0000142 Hatasını Nasıl Çözerim?

Öncelikle hatayı çözmemiz için disk sürücümüzün depolama alanını kontrol etmemiz gerekmekte. Eğer diskimiz kırmızı bir çizgi olarak gözüküyorsa paketimiz düzgün bir biçimde yüklenmemiş olabilir. Sadece bu olayın olması gerekmemekte. Farklı bir durumda olabilir. Bunlardan biri ise paketin düzgün bir biçimde yüklenmemesi veya bozuk yüklenmesinden kaynaklı bir durum olabilir. Bu sorunu çözmemiz için öncelikle;

  • Başlat arama çubuğuna Denetim Masası yazarak Program kaldır seçeneğini seçiyoruz.
  • Yüklediğiniz Office sürümünü seçin ve Değiştir'e tıklayın.


  • Hızlı Onarım seçeneğini seçili bırakın ve Onar'a tıklayın.

  •  Office onarım işlemi tamamlandığında, herhangi bir Office uygulamasını başlatın ve hatanın devam edip etmediğine bakın. "0xc0000142" hatası tekrar belirirse, aynı adımları izleyin ancak bu sefer Çevrimiçi Onarım seçeneğini seçin.

Not: "Çevrimiçi Onarım" işlemi, PC'nizdeki tüm Office uygulamalarını kaldıracak ve ardından yeniden yükleyecektir. Yeniden yükledikten sonra, Office ürününüzü yeniden etkinleştirmeniz istenebilir.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorununuz hala devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Hata Uzmanı Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!