Metin2 GameGuard initiail error hatası

Metin2 oyunseverlerinin baş belası olan bu hata genellikle sıklıkla karşılaşılmakta.Bunun nedeni arka planda çalışan aynı programdan kaynaklanmakta.Gelin birlikte bu sorunun çözümüne ulaşalım.

Metin2 GameGuard initiail error hatası
Metin2 GameGuard initiail error hatası

Yukarda size anlattığım gibi,eğer arka planda çalışan aynı program varsa GameGuard programının çakışması sonucuna varacaktır.Önünüze çıkan bir hatada şöyle bir uyarı yer almakta "Lütfen diğer programı sonlandırın ve yeniden başlatın." zaten burda size anlatmış.GameGuard programı arka planda açık kalmış ne yazık ki.Mantıken aynı programı ikinci bir şekilde açamazsınız bunun içinde program böyle bir hata çıktısıyla sizlerin önünüze çıkacaktır.

 Initiail Error Hatasını Nasıl Çözerim?

  • Öncelikle ilk yapmamız gereken hemen Görev yöneticisine sarılmak :) hemen Görev yöneticisini açıp İşlemler sekmesine gelelim.
  • Açtığımız sekmenin alt başlığında önünüze bir sürü program exe'leri sıralancaktır.Eğer "GameGuard" isminde veyahut "iProject" isminde bir exe görürseniz işlemi sonlandırın.
  • Tüm işlemleri sonlandırdığınıza eminseniz oyunumuzu açabiliriz.
  • Fakat ben bunları yaptım ama hala oyun açılmıyor diyorsanız bilgisayarınızı yeniden başlatın.Zaten o arada açık olan programlar kapanacaktır.
  • Ben yeniden de başlattım ama hala aynı hatayı alıyorum diyorsanız GameGuard klasörünüzde bir eksiklik veya hasarlı dosya olabilir.
  • Bunun için klasörünüzü doğrulamanız gerekmekte.Yeniden kurulum olabilir veya programda dosya doğrulayıcısı varsa tarayabilirsiniz.Ben bunuda yaptım ama hala aynı hatayı alıyorum diyorsanız son bir seçenek kaldı o da Antivirüs programınızdan kaynaklı olabilir.Bunun için antivirüs programınızı açıp karantinaya alınan klasörleri kontrol edin.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorununuz hala devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.