Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme

İnstagram kullanıcılarına gizli bir hesaptan takip isteği geldiğinde kişiyi tanıması için profil fotoğrafını incelemesi gerekmekte. Fakat fotoğraf küçük olduğu için "instagram profil fotoğrafını nasıl büyütürüm" tarzında kafasında soru işareti bırakıyor. Bu soru işaretini kafamızdan kaldırmak için sizlere bu makaleyi yazmak istedim.

Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme
Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme

İnstagram uygulaması profil fotoğraflarını açmamıza,büyütmemize izin vermez. Haliyle büyütemediğimizden dolayı bizler de Google'a Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme veya İnstagram Profil Görüntüleyici yazmak zorunda kalıyoruz. Aslında biraz zahmet gerektiren bir konu olsa da ortalıkta birçok yazılımla kolay bir hale getirilmekte.

Instagram Profil Fotoğrafı Neden Büyütülmüyor?

İnstagram'ın şart koymuş olduğu bir durumdur. Biz bunu ön planda gerçekleştiremesekte arka planda gerçekleştirebilme imkanımız bulunmakta. Bir web tarayıcısı aracılığıyla profil fotoğrafının üzerine basılı tutarak profil fotoğrafını kaydederiz fakat fotoğraf galerimizde bozuk bir biçimde gözüktürmekte. Bunun sebebi instagramın görünüş açısını ve hız açısından kaybını önlemek için yapılan bir uygulama türüdür. Fakat arkada bu resimlerin orjinal boyutları saklanmaktadır. Peki ya bu orjinal boyutları nasıl buluruz?

Instagram Profil Fotoğrafını Nasıl Büyütürüm?

Bu göstereceğimiz işlem zahmetli bir iş olacak fakat profil fotoğrafını büyütmemize ve bu işin mantığını kavramımıza olanak sağlayacaktır.

  • Öncelikle aşağıda ki url yapısını bir internet tarayıcısı yardımıyla aratalım.
    • https://www.instagram.com/kullanıcıadi/?__a=1
  • Yukarı da verdiğimiz url yapısını arama çubuğuna yapıştırarak içerisinde bulunan kullanıcıadi yazısını silerek bakmak istediğiniz kullanıcının adını yazıp giriyoruz.

  • Karşınıza yukarıda ki gibi karmaşık bir kod yapısı gelecektir. Eğer bilgisayardan bu işlemi yapıyorsanız CTRL+F tuşuna basarak arama yapmamız gerekmekte. Eğer telefondan bu işlemi yapıyorsanız üç noktaya tıklayarak sayfada bul seçeneğine tıklayarak aşağıda bıraktığımız kod yapısını buluyoruz.
    • profile_pic_url_hd
  • Yukarıda ki kod yapısını bulduktan sonra yanında bulunan profil urlsini kopyalayarak hd resime ulaşabiliriz.

  • Altını çizdiğimiz url yapısını kopyalayarak hd fotoğrafa ulaşabilirsiniz.