Instagram Hesabın Geçici Olarak Kilitlendi Sorunu Çözümü

Instagram kullanıcılarının neredeyse sıklıkla karşılaştığı hesabın geçici olarak kilitlendi sorununu bu makale de sizler için çözüme ulaştıracağız.

Instagram Hesabın Geçici Olarak Kilitlendi Sorunu Çözümü
Instagram Hesabın Geçici Olarak Kilitlendi Sorunu Çözümü

Instagram, kullanıcıların güvenliğini arttıkmak için geliştirmiş olduğu yapay zekayla artık daha sıkı koruma yapmaktadır. Bu sıkı güvenlik denetimleri neredeyse birçok kullanıcıların önüne hesabın geçici olarak kilitlendi hatası bir uyarı olarak karşılarına çıkabilmekte.

Instagram Hesabın Geçici Olarak Kilitlendi Hatasını Neden Alıyorum?

Instagram, hesabınızda herhangi bir şüpheli hareket algıladığında bu işlemi gerçekleştirmekte. Eğer başka bir site üzerinden instagram hesabına giriş yapmaya kalkıştıysanız bu gibi hatayla karşılaşabilirsiniz. Bunlardan biri ise instagram takipçi sayfalarından çıkmaktadır. Eğer böyle birşey yaptıysanız, yapay zekanın uzaktan bir bağlantıyla şüpheli giriş algılamasından dolayı böyle bir hata alırsınız.

Eğer Vpn programınız varsa ve arkada çalışıyorsa yapay zeka başka bir ülkeden girişinizi algılayarak hesabınızı geçici olarak kapatabilir. Instagram kullanırken vpn programınızı açmanızı önermiyoruz.

Instagram Hesabın Geçici Olarak Kilitlendi Sorunu Nasıl Çözülür?

Karşılaştığımız bu mesajın altında bulunan devam et butonuna basarak eposta adresinize onay kodu gönderin. Eposta adresinize gelen onay kodu ile birlikte instagram şifrenizi değiştirin. Instagram şifrenizi değiştirerek bu mesajdan kurtulabiliriz.

Eğer doğrulama kodu epostanıza gelmiyorsa bir internet tarayıcı yardımıyla instagram.com adresine ulaşarak şifremi unuttum kısmını açarak epostanıza tekrar doğrulama kodu gönderebilirsiniz.

Hesabınıza girişi sağladıktan sonra internet tarayıcısı yardımıyla https://www.instagram.com/accounts/manage_access linke girerek kabul ettiğiniz 3. parti yazılım uygulamasını kaldırın.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorununuz hala devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.