Instagram CSRF Token Missing or Incorrect Hatası Nasıl Düzeltilir?

Instagram kullanıcılarının hesabına giriş yapmak isterken karşılaştıkları " CSRF Token Missing or Incorrect" hatasını bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Instagram CSRF Token Missing or Incorrect Hatası Nasıl Düzeltilir?
Instagram CSRF Token Missing Or Incorrect Hatası Nasıl Düzeltilir?

Instagram kullanıcıları hesabına giriş yaptıktan sonra "CSRF Token Missing or Incorrect" hatasıyla karşılaşarak hesabına olan erişimi kısıtlanmakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri takip ederek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Instagram CSRF Token Missing or Incorrect Hatası Nedir?

Instagram CSRF Token Missing or Incorrect Hatası

Karşılaşılan bu hata, genellikle cihazın eski tip güncelleme sürümünü kullanmasıyla birlikte karşılaşılmakta. Elbette sadece bu sorundan dolayı değil birçok sorundan dolayıda böyle bir hatayla karşılaşabiliriz. Instagram message status fail hatasıyla karşılaşılmasının olası nedenleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Instagram çökmüş olabilir.
 • Instagram güncel olmayabilir.
 • Instagram ip adresinizi engellemiş olabilir.
 • Hesabınız bot doğrulamasına düşmüş olabilir.
 • Instagram önbelleği sorunlu olabilir.

Yukarıda sıraladığımız sebepler olası hatalarla karşılaşmanıza neden olabilir. Bunun için sizlere birkaç öneriden bahsederek sorunun çözümüne ulaştırmaya çalışacağız.

Instagram CSRF Token Missing or Incorrect Hatası Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu hatayı düzeltmemiz için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

1-) Sistem Webview Uygulamasını Güncelleyin

Android WebView, Chrome tarafından desteklenen ve Android uygulamalarının web içeriğini görüntülemesine olanak sağlayan bir sistem bileşenidir. Eğer güncel olmazsa çeşitli hatalarla karşılaşabiliriz.

 • Google Play Store'u açın.
 • Arama ekranına Android Sistem WebView yazarak açın.
 • Açılan ekranda Güncelle butonu yazıyorsa Güncelle butonuna basarak uygulamayı güncelleyin.

Bu işlemden sonra cihazınızı yeniden başlatarak uygulamaya giriş yapmayı deneyin. Eğer Android Sistem WebView güncelse veya bu işlem çözüme ulaştırmadıysa ikinci önerimize geçelim.

2-) Depolama Alanını Kontrol Edin

Depolama alanının az olması çeşitli sorunları yaratmasına olanak tanıyacaktır. Depolama alanınız azalmışsa yükseltmeyi deneyebilirsiniz. Bunun için bir gereksiz dosya temizleyici uygulaması yani CCleaner uygulamasını indirerek gereksiz dosyaları temizleyebilirsiniz. Eğer depolama alanınız 1GB'tan fazlaysa bir diğer önerimize geçelim.

3-) Cihaz Sürümünü Güncelleyin

Eğer cihazınız en son sürüme güncellenmediyse "CSRF Token Missing or Incorrect" hatasıyla karşılaşabilirsiniz. Bunun neden bazı uygulamaların kullanılan cihazların en son sürüm olmasını istemektedir. Bu nedenle eğer cihazınız en son sürüme sahip değilse ve yeni güncellemelere açıksa yeni bir güncelleme isteğini gerçekleştirerek cihazınızın sürümünü yükseltin. Yeniliklere açık olmak istiyorsanız bu öneriyi gerçekleştirmenizi öneririm.

4-) Instagram Uygulamasını Güncelleyin

Instagram uygulamasının güncel olmaması, yeniliklerede açık olmaması anlamına gelir. Bundan dolayı Instagram uygulamasının güncel olup olmadığını doğrulamamız gerekmektedir. Aksi durumda birden fazla hata veya sorunla karşılaşarak erişim engeli alabiliriz.

5-) Verileri ve Önbelleği Temizleyin

Instagram veya Hoop uygulamasında oluşan herhangi bir önbellek sorunu bu gibi hatalarla karşılaşmamıza sebebiyet verebilir. Bunun için verileri ve önbelleği temizleyerek sorunu ortadan kaldırabiliriz.

Not: Bu işlem içerisinde hesabınızdan otomatik olarak çıkış yapılacaktır. Bunun için hesabınızın kullanıcı adını ve şifresini bildiğinizden emin olun.

Android Cihazlar İçin Verileri ve Önbelleği Temizleme

 • Öncelikle "Ayarlar" menüsünü açın.
 • Menü içerisinde bulunan "Uygulamalar" seçeneğine tıklayın.
 • Ardından "Instagram" uygulamasını seçerek "Depolama" seçeneğine tıklayın.
 • Açılan ekranda bulunan "Verileri Temizle" seçeneğine tıklayarak temizleyin.

Bu işlemden sonra Instagram uygulamasını çalıştırarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

IOS Cihazlar İçin Verileri ve Önbelleği Temizleme

 • Ayarlar menüsünü açın.
 • Açılan menü içerisinde bulunan "Genel" seçeneğine tıklayın.
 • Menü içerisinde "iPhone Saklama Alanı" seçeneğine tıklayın.
 • Ardından "Instagram" uygulamasını seçerek mavi bir şekilde yazan "Uygulamayı Sil" seçeneğine tıklayarak uygulamayı silin.

6-) Üçüncü Parti Uygulaması Kullanmayın

Üçüncü parti uygulamaların kullanılması bu gibi çeşitli hatalarla karşılaşmanıza neden olabilir. Eğer Instagram++ gibi uygulamalar kullanıyorsanız bu hatayla karşılaşabilme olasılığınız yüksek. Bunun için Instagram++ gibi uygulamayı silerek Google Play veya App Store üzerinden indirme işlemini gerçekleştirerek hesabınıza erişmeyi deneyin. Bu işlemi denemeden önce aşağıdaki öneriyi gerçekleştirerek hesabınıza giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

7-) Uygulamayı Silip Tekrar Yükleyin

Uygulamaayı silip tekrar yüklemek bu gibi çeşitli hataların önüne geçilmesine yardımcı olabilir. Bunun nedeni uygulama dosyalarının bozuk veya hatalı olmasından dolayı kaynaklanabilir. Bunun için Instagram uygulamasını tamamen cihazınızdan silerek tekrardan inidirip kurulum işlemini gerçekleştirin ve açın. Bu işlemden sonra sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

8-) Uygulamayı Klonlayın

Uygulama verilerinde veya çerezlerinde oluşan çeşitli sorunlar bu gibi hatalarla karşılaşmamıza neden olabilir. Bu çerezlerin silinmemesiyle birlikte Instagram uygulamasını klonlayarak bu sorunu ortadan kaldırabiliriz. Bu işlemi sadece Android işletim sistemine sahip kullanıcılar gerçekleştirebilir.

Öncelikle Google Play uygulamasını açarak arama ekranına Multiple Accounts aratarak indirin veya aşağıda bırakacağımız bağlantıya tıklayarak uygulamaya erişebilirsiniz. Ardından uygulamayı indirerek kurulum işlemini gerçekleştirin. Bu işlemden sonra Instagram uygulamasını seçerek klonlama işlemini başlatın. Klonlama işlemi tamamlandıktan sonra uygulamayı açarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

Multiple Accounts Uygulamasına Erişmek İçin Tıklayın

9-) Modeminizi veya Mobil Verinizi Kapatıp Açın

Yukarıda söylediğimiz gibi, Instagram'ın yapay zekası sizi bot olarak algılarsa ip adresinizi engelleyerek geçici süreliğine girişinizi engelleyebilir. Bunun için ip adresinizi değiştirerek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Ip adresinizi değiştirmeniz için mobil verinizi veya modeminizi kapatıp tekrar açın. Bu işlem ip adresinizi yenilemenize yardımcı olacaktır. Eğer Wi-Fi bağlantısı üzerinden internete erişim sağlıyorsanız modem, mobil veri üzerinden internete erişim sağlıyorsanız mobil verinizi kapatıp açın.

10-) Hesabınızın Şifresini Değiştirin

Yapay zeka tarafından bot olarak algılanmanız, Instagram yapay zeka tarafından hesabınızın şifresini değiştirilmesini istiyor olabilir. Bunun sebebi şüpheli girişten dolayı olabilir. Instagram uygulamasını açarak şifrenizi sıfırlamak için telefonunuza doğrulama kodunu gönderin ve şifrenizi sıfırlayın. Şifrenizi başarılı bir şekilde değiştirdikten sonra hesabınıza giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız FORUM platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.