İnstagram Şifre Yenileme Link Hatası

Bu yazıda, İnstagram şifre yenileme ekranında hata alan kullanıcılar için birkaç öneriden bahsederek çözüme ulaştırmaya çalıştık.

Kasım 26, 2021 - 13:57
Kasım 26, 2021 - 14:26
İnstagram Şifre Yenileme Link Hatası
İnstagram Şifre Yenileme Link Hatası

İnstagram kullanıcılarının şifremi unuttum ekranına link yollarken sürekli bir şekilde hata alarak şifrelerini yenileyememekteler. Eğer sizde böyle bir hatayla karşılaşıyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

İnstagram Şifre Yenileme Link Hatası Neden Alıyorum?

İnstagram bu zamanlarda bot yazılımlarını engellemek için yeni bir algoritma getirerek bu gibi yazılımları engellemeye çalışmakta. Fakat ne kadar başarılı olsada bot yazılımı kullanmayan kullanıcılarada sataşmakta. Eğer defalarca deneme yaparak şifre yenileme bağlantısı gönderip şifre yenilemeye kalkıştıysanız, İnstagram bu durumu spam algılayarak işleminizi kısıtlı bir süreliğine engellemiş olabilir.

İnstagram Şifre Yenileme Link Hatası Nasıl Düzeltilir?

Eğer bu işlemi telefon üzerinden denediyseniz ve sonuç alamadıysanız bilgisayar tarayıcısı üzerinden şifre değişikliği sağlayabilirsiniz. Öncelikle bilgisayarda bulunan herhangi bir tarayacıyınızın güncel olup olmadığını kontrol edin. Eğer kullandığınız tarayıcıda güncelleme isteği varsa güncelleyerek https://www.instagram.com/accounts/password/reset/ instagram şifre sıfırlama adresine ulaşın.

Ulaştığınız instagram şifre sıfırlama adresinde kayıtlı mail adresini yazarak giriş linkini gönderin. Birkaç dakika geçtikten sonra mail adresinize İnstagram tarafından bağlantı linki gelecektir. Gelen bağlantı linkine tıklayarak şifre değiştirme ekranına ulaşabilirsiniz.

Eğer yukarıdaki işlemden sonra sorun devam ediyorsa, instagram üzerine bağlı olan facebook hesabınızla birlikte şifrenizi yenileyebilirsiniz. Bunun için telefonunuzdan instagram uygulamasını açarak açılan giriş sayfası ekranında bulunan Giriş yapmayla ilgili yardım al seçeneğine dokunun. Sıralanan seçeneklerde bulunan Facebook ile Giriş Yap'a dokunun. İleri butonuna basın ve ekrandaki talimatları izleyin.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorununuz devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Hata Uzmanı Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!