Hoop Görünüşe Göre Bir Şeyler Ters Gitti Hatası Nasıl Düzeltilir?

Hoop kullanıcılarının uygulama üzerinden giriş yapmaya çalıştıklarında veya hesabını güncellemeye çalıştıklarında karşılaştıkları " Görünüşe Göre Bir Şeyler Ters Gitti" hatasını bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Ağustos 6, 2022 - 13:12
Ocak 20, 2023 - 10:17
Hoop Görünüşe Göre Bir Şeyler Ters Gitti Hatası Nasıl Düzeltilir?
Hoop Görünüşe Göre Bir Şeyler Ters Gitti Hatası Nasıl Düzeltilir?

Hoop kullanıcılarının Snapchat hesabına bağlanarak giriş yapmak veya hesabını güncellemek istediklerinde karşılaştıkları "Görünüşe Göre Bir Şeyler Ters Gitti" hatası birçok sorundan dolayı oluşarak uygulamaya olan erişimi kısıtlanmakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Hoop Görünüşe Göre Bir Şeyler Ters Gitti Hatası Nedir?

Hoop Görünüşe Göre Bir Şeyler Ters Gitti Hatası

Karşılaşılan bu sorun genellikle Hoop uygulamasının API yeniliğini getirememesinden kaynaklıdır. Herkesin böyle bir sorunla karşılaşması, Hoop uygulamasının Snapchat API bağlantısını gerçekleştirememesi sonucunda oluşmaktadır. Elbette sadece bu sorundan dolayı değil birçok sorundan dolayıda böyle bir sorunla karşılaşabiliriz. İşte Hoop Snapchat uygulamasına bağlanmıyor sorunun olası sebepleri:

 • API bağlantı sorunu olabilir.
 • Snapchat güncel olmayabilir.
 • Hoop güncel olmayabilir.
 • Hoop veya Snapchat düzgün çalışmıyor olabilir.
 • Hesabınıza telefon numarası tanımlı olmayabilir.

Yukarıda sıraladığımız olası sebepleri anlattık. Şimdi sizlere böyle bir hatayı nasıl düzelteceğimize dair bilgiler vererek çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Hoop Snapchat Uygulamasına Bağlanmıyor Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Hoop uygulamasına giriş yapamıyorum diyorsanız bu sorunu düzeltmemiz için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabiliriz.

1-) Snapchat Uygulamasını Güncelleyin

Snapchat uygulamasının güncel olmaması, yeniliklerede açık olmaması anlamına gelir. Bundan dolayı Snapchat uygulamasının güncel olup olmadığını doğrulamamız gerekmektedir. Aksi durumda birden fazla hata veya sorunla karşılaşarak erişim engeli alabiliriz.

2-) Hoop Uygulamasını Güncelleyin

Hoop uygulamasının güncel olmaması, yeni gelen yeniliklerin Snapchat uygulamasıyla uyarlı olmamasıyla birlikte birçok sorunla karşılaşmamıza sebebiyet verebilir. Bunun için Hoop uygulamasının güncel olup olmadığını doğrulamamız gerekmektedir.

3-) Verileri ve Önbelleği Temizleyin

Snapchat veya Hoop uygulamasında oluşan herhangi bir önbellek sorunu bu gibi hatalarla karşılaşmamıza sebebiyet verebilir. Bunun için verileri ve önbelleği temizleyerek sorunu ortadan kaldırabiliriz.

Not: Bu işlem içerisinde hesabınızdan otomatik olarak çıkış yapılacaktır. Bunun için hesabınızın kullanıcı adını ve şifresini bildiğinizden emin olun.

Android Cihazlar İçin Verileri ve Önbelleği Temizleme

 • Öncelikle "Ayarlar" menüsünü açın.
 • Menü içerisinde bulunan "Uygulamalar" seçeneğine tıklayın.
 • Ardından "Snapchat ve Hoop" uygulamasını seçerek "Depolama" seçeneğine tıklayın.
 • Açılan ekranda bulunan "Verileri Temizle" seçeneğine tıklayarak temizleyin.

Bu işlemden sonra Snapchat uygulamasını çalıştırarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

IOS Cihazlar İçin Verileri ve Önbelleği Temizleme

 • Ayarlar menüsünü açın.
 • Açılan menü içerisinde bulunan "Genel" seçeneğine tıklayın.
 • Menü içerisinde "iPhone Saklama Alanı" seçeneğine tıklayın.
 • Ardından "Snapchat ve Hoop" uygulamasını seçerek mavi bir şekilde yazan "Uygulamayı Sil" seçeneğine tıklayarak uygulamayı silin.

4-) Snapchat Hesabınıza Telefon Numarası Tanımlayın

Snapchat hesabınızın geçerliliğini doğrulamamız için telefon numarasını doğrulamamız gerekebilir. Bunun nedeni Snapchat, hesapların tekil ve doğru olmasını istemekte. Snapchat uygulamasını açarak ayarlar menüsüne erişin. Açılan menü içerisinde "Telefon Numarası" seçeneğine tıklayarak numaranızı doğrulayın. Bu işlemden sonra Hoop uygulamasını açarak hesaba bağlanıp bağlanmadığını kontrol edebilirsiniz.

5-) Güncelleme Sorunlu Olabilir

Uygulamaya gelen yeni güncellemeyle birlikte böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız farklı cihazlarda oluşan çeşitli hatalar oluşabilir. Bunun için yeni bir güncellemenin gelmesini bekleyebiliriz. Eğer android kullanıcısıysanız güncelleme sorununun olup olmadığını kontrol etmemiz için Google Play üzerinde yayına sunulan "Multiple Accounts" uygulamasını indirerek Hoop uygulamasını klonlayın. Eğer klonlanan Hoop düzgün bir şekilde çalışıyorsa yeni bir güncelleme gelene kadar klonlama üzerinden uygulamayı açıp kullanabilirsiniz.

Google Play Multiple Accounts İndir

6-) Hoop API Bağlantı Sorunu Olabilir

Snapchat her geçen gün kendini yenilik getirerek kullanıcılarına daha rahat ve hızlı bir kullanıma teşvik etmekte. Bundan dolayı Hoop uygulamasıda aynı şekilde Snapchat kurallarına ve yeniliklerine uyum sağlaması gerekmektedir. Hoop uygulaması üzerinden Snapchat bağlantısı sağlayarak uygulamaya giriş sağlarken bir API bağlantısı gerçekleştirilmekte. Yani Snapchat doğrulaması üzerinden geçilmesi gerekiyor. Eğer Snapchat uygulamasıyla Hoop uygulaması API uyuşmazlığıyla karşılaşırsa giriş sağlanamaz ve veri uygulamaya yansıtılamaz. Bundan dolayı Hoop uygulamasının yeni bir güncelleme getirerek sorunu çözmesi gerekmektedir. Bunun için bizlerin pek birşey yapacağını sanmıyorum.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız FORUM platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.


Hata Uzmanı Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!