GTA 5 MSVCP140.dll Hatası Çözümü

Gta 5 oyuncuların oyuna giriş yapmaya çalışırken karşılaştıkları "MSVCP140.dll" ve "VCRUNTIME140.dll" hatasını bu makalede çözmeye çalışacağız.

GTA 5 MSVCP140.dll Hatası Çözümü
GTA 5 MSVCP140.dll Hatası Çözümü

Gta 5 oyuncularının oyunu açarken "MSVCP140.dll" ve "VCRUNTIME140.dll" hatasıyla karşılaşarak erişimi kısıtlanmakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirip sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

GTA 5 MSVCP140.dll Hatası Nedir?

Karşılaşılan bu hata .NET Framework ve VCRedist kütüphanelerinin Windows işletim sisteminde bulunmamasından dolayı böyle bir hatayla karşılaşmaktayız. Genellikle bu yazılım kütüphanesi Windows işletim sistemlerin de kurulu olmayarak gelmektedir. Bunun için Microsoft sitesi üzerinden yardımcı paket indirerek işletim sistemine kurulum işlemini gerçekleştirebiliriz. Bilgisayarda bulunmayan bu kütüphane herhangi bir program veya oyunda karşımıza çeşitli hatalarla karşılaştırabilir.

GTA 5 MSVCP140.dll Hatası Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu hatayı düzeltmemiz için sizlere öneri vererek sorunun çözümüne ulaştırmaya çalışacağız.

Framework'leri Kontrol Edin

Windows frameworklerin bilgisayarınızda olmaması oyun içerisinde çeşitli hataları oluşturabilir. Bu yüzden bilgisayarınızda DirectX, .NET Framework, VCRedist uygulamaların bulunması gerekmektedir.

Güncelleme işlemini gerçekleştirdikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak oyunu çalıştırıp, sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.