Gran Turismo 6 Hata Kodu 80710016 Çözümü

Gran Turismo 6 oyuncularının PS3 konsolunda karşılaştıkları 80710016 hata kodunu bu makalede çözüme ulaştırmaya çalıştıracağız.

Ocak 15, 2022 - 15:44
Ocak 15, 2022 - 15:49
Gran Turismo 6 Hata Kodu 80710016 Çözümü
Gran Turismo 6 Hata Kodu 80710016 Çözümü

Gran Turismo 6 oyuncularının PS3 konsolunda oyunu çalıştırırken karşılıştıkları Hata Kodu "80710016" sorununu birçok oyuncunun oyun deneyimini yarıda bırakmakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki işlemleri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Gran Turismo 6 Hata Kodu 80710016 Nedir?

Karşılaşılan bu hata genellikle sunucu bağlantısıyla ilgil oluşan bir sorundur. Oyun sunucularında herhangi bir bakım çalışması bu gibi hata kodunu önümüze çıkarabilir. Eğer herhangi bir bakım yoksa internet bağlantınızda oluşan sorun bu gibi sorunları beraberinde getirebilir. Bunun için PS3 konsolunda bulunan Ağ protokolüne erişerek kontrol edebiliriz. Bu sorunun çözümüne ulaşmamız için aşağıdaki işlemleri uygulayarak sorunun çözümüne ulaşabiliriz.

Gran Turismo 6 Hata Kodu 80710016 Nasıl Düzeltilir?

Karşılaştığımız bu hatayı çözmemiz için sizlere birkaç öneriden bahsederek sorunun çözümüne ulaştırmaya çalışacağız.

1-) Network Durum Sayfasını Kontrol Edin

PlayStation Network, çevrimiçi çok oyunculu oyun ve dijital medya ulaştırma servisidir. Eğer PlaysStation Network platformuna bağlı değilseniz bu gibi sorunlarla karşılaşmanız mümkün. Bunun için Playstation Network platformunun bağlı olup olmadığını kontrol edin.

2-) Konsolunuzu Yeniden Başlatın

Konsolunuzu yeniden başlatmak olası hataları çözmemize yardımcı olabilir. Oyuna bağlanırken veya konsolu çalıştırırken bu hatayla karşılaşıyorsanız, konsolu yeniden başlatarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

3-) İnternete Kablolu Bağlantı Yapın

İnternete Wi-Fi üzerinden bağlantı sağlıyorsanız düşük hızda çekim alıyor olabilirsiniz. Bunun için konsolunuza mümkünse kablolu bağlantı yaparak sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

4-) Ortam Sunucu Bağlantısını Kapatın

Ortam Sunucusu bağlantısı, PS3 sisteminin internet bağlantısını engelleyebilir. PSN'ye bağlanmayı denemeden önce XMB Menüsüne gidip Ayarlar > Ağ Ayarları > Ortam Sunucusu Bağlantısı > Devre Dışı Bırak öğesini seçerek Ortam Sunucusu bağlantısını devre dışı bırakın.

5-) Modeminizi Kapatıp Açın

İnternet ağınızda oluşan yavaşlılık bu gibi sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Bunun için eğer Wi-Fi üzerinden ağ bağlantısı sağlıyorsanız, modeminize kapat/aç yaparak sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz. Modemi kapattıktan 20 saniye sonra tekrar açmayı deneyin.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorununuz hala devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Hata Uzmanı Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!