GoDaddy Unutulan Müşteri Numarası ve Şifreyi Öğrenme

GoDaddy kullanıcılarının, unutulan müşteri numarasını ve şifresini nasıl kurtaracağına dair bilgiler verdik.

GoDaddy Unutulan Müşteri Numarası ve Şifreyi Öğrenme
GoDaddy Unutulan Müşteri Numarası ve Şifreyi Öğrenme

GoDaddy kullanıcılarının kayıtlı hesabına giriş yapmak istediklerinde "Bu kullanıcı adı, sistemimizde mevcut değil." veya "Hatalı bir kullanıcı adı veya şifre girdiniz." hatasıyla karşılaşarak hesabına erişememekte. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

GoDaddy Şifremi Nasıl Öğrenirim?

Kayıtlı GoDaddy hesabınızın şifresini öğrenmeniz için hesabınıza kayıtlı olan e-posta adresini bilmeniz gerekmektedir. Hesabınıza kayıtlı olan e-posta adresini biliyorsanız aşağıdaki adımı takip ederek şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

  • GoDaddy internet sayfasına erişin.
  • Sağ üst köşede bulunan "Giriş" seçeneğine tıklayın.
  • Açılan giriş ekranında bulunan "Kullanıcı adınızı ya da şifrenizi erişimi mi gerekiyor?" etikete tıklayarak şifre sıfırlama ekranına yönlendirilin.
  • Ardından kullanıcı adınızı veya müşteri numaranızı yazarak kayıtlı e-posta adresinize bağlantı linki yollattırın. Eğer kullanıcı adınızı veya müşteri numaranızı bilmiyorsanız sağ üstte bulunan "Unuttum" seçeneğine tıklayarak e-posta adresinizi yazarak ulaşabilirsiniz.

GoDaddy Kullanıcı Adımı veya Müşteri Numarasını Nasıl Öğrenirim?

Kayıtlı GoDaddy hesabınızın kullanıcı adını veya müşteri numarasını öğrenmeniz için hesabınıza kayıtlı olan e-posta adresini bilmeniz gerekmektedir. Hesabınıza kayıtlı olan e-posta adresini biliyorsanız aşağıdaki adımı takip ederek şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

  • GoDaddy internet sayfasına erişin.
  • Sağ üst köşede bulunan "Giriş" seçeneğine tıklayın.
  • Açılan giriş ekranında bulunan "Kullanıcı adınızı ya da şifrenizi erişimi mi gerekiyor?" etikete tıklayarak kullanıcı adı al ekranına yönlendirilin.
  • Ardından hesabınıza kayıtlı olan e-posta adresini yazarak bağlantı adresini göndererek kullanıcı adınıza ulaşabilirsiniz.

GoDaddy Unutulan E-Posta Adresini Kurtarma

GoDaddy kullanıcılarının sisteme giriş yapmak istediklerinde karşılaştıkları "Bu kullanıcı adı, sistemimizde mevcut değil." hatasıyla karşılaşarak sisteme girişi kısıtlanmakta. GoDaddy kullanıcılarına 2 farklı giriş sistemiyle ulaşmalarını sağlamaktadır. Kullanıcı adı veya müşteri numarası olarak giriş yapılan sistemde eğer müşteri numarası veya kullanıcı adı unutulduysa kayıtlı hesabın e-posta adresine kullanıcı adı öğrenmek için bağlantı göndererek erişime bağlanılmakta. Fakat e-posta adresi de hatırlanmıyorsa ne yapılmalı sizlere ondan bahsedeceğiz.

E-posta adresinin unutulmasıyla birlikte kullanıcıların unutulan müşteri numarasına veya kullanıcı adına erişimine de ulaşılamamakta. Durum böyle olunca kullanıcılar ne yapacaklarını bilememekte.

Müşteri Hizmetlerini Arayın

Böyle bir durumla karşılaştıysanız müşteri hizmetlerini arayarak durumunuzu anlatarak hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz. Bunun için müşteri hizmetlerine hesabınıza tanımlı olan domain adresinizi söyleyerek hesabınıza ulaştırabilirsiniz. Bu esnada müşteri hizmetleri güvenlik adına sizden domain üzerine satın alınan banka veya kredi kartının son 4 hanesini sizden isteyebilir. Bundan ek olarak teyit edilmesi için hesabınıza tanımlı olan telefon numarasına kod yollayarak bilgi almak isteyebilir. Güvenlik adımları geçildikten sonra müşteri hizmetleri kayıtlı hesabınızın e-posta adresini bilgilendirecektir.

GoDaddy Müşteri Hizmetlerine Ulaşmak İçin Tıklayın.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.