God of War Ragnarök Sistem Gereksinimi ve Çıkış Tarihi

God of War oyuncularının merakla beklediği God of War Ragnarok çıkıyor.

God of War Ragnarök Sistem Gereksinimi ve Çıkış Tarihi
God of War Ragnarök Sistem Gereksinimi ve Çıkış Tarihi

God of War, Sony şirketinin Santa Monica Studio'sunda yaratılmış bir aksiyon-macera oyunu serisi olarak 2005 yılında PlayStation 2 video oyun konsolunda devam ederek birçok oyuncuların sevilen bir hikaye oyunu olmasıyla birlikte PlayStation markası için amiral gemisi unvanı haline geldi.

God of War, 2005 yılından bu yana 2022 Ocak ayına kadar sadece PlayStation konsollarında piyasaya sunularak devam etmiştir. Ardından 14 Ocak 2022 tarihinde, PC sürümlerinde yayınlanarak birçok bilgisayar oyuncularının indirmesiyle birlikte tekrardan oyun piyasasında konuşulur hale gelmişti.

God of War oyununun birçok oyuncu tarafından sevilerek oynanmasıyla birlikte Santa Monica Studio geliştiricileri, God of War serisini devam ettireceğini ve bu seri içerisinde ki isim God of War Ragnarök olacağını duyurdu.

God of War Ragnarok Hikâyesi Nedir?

God of War Ragnarok Hikâyesi Nedir?

Bu yeni serinin içerisinde olacak God of War Ragnarök oyununun hikayesi birçok oyuncu tarafından merak edilmekte. Bundan bir önceki serisi olan God of War oyunu sonucunda ne olacağı bilinmeyen bir son içerisinde bitmişti. İlk oyununda gördüğümüz gibi Kratos'un oğlu Atreus ile güçlü bir bağ içerisinde sürükleyici bir olay gerçekleşmekteydi. Aynı şekilde babası gibi bir tanrı rolüyle oynayan Atreus, güçlerini keşfettikçe daha sinirli ve atak içerisinde bir hale gelmişti. Bütün bunların nedeni ergenliğin devam etmesiyle birlikte oluşarak kontrol edilmesi güç bir hale getirmişti. Oyunun sonlarında baba oğul ilişkisi düzelmiş olsa da serinin devamında oyunun seyri değişebilir. Yeni gelen serinin içerisinde Atreus'un Loki olduğu ortaya çıkmıştı. Bu serinin içerisinde Atreus Loki köklerini araştırmak için Asgard’daki rolünü algılamak isteyecektir. Konusunu İskandinav mitolojisinden alan God Of War Ragnarök’un sonunda Atreus ve Kratos arasında yaşanacak savaş sonucunda ikisinden birinin mutlaka öleceği söyleniyor.

God of War Ragnarok Hangi Konsollarda Çıkacak?

God of War Ragnarok Hangi Konsollarda Çıkacak?

God of War Ragnarok; Playstation 4 ve Playstation 5 konsollarında 9 Kasım 2022 tarihinde piyasaya çıkışını gerçekleştirecek. Bilgisayar ekranlarında oyunun ne zaman çıkacağı henüz bilinmemekte.

God Of War Ragnarok Sistem Gereksinimleri

God Of War Ragnarok Sistem Gereksinimleri

God of War Ragnarok oyununun PC sürümünde henüz ne zaman çıkacağına dair bilgiler bulunmamakta. Bunun için bir önceki seri olan God of War oyununun sistem gereksinimiyle birlikte yola çıkarak sizlere açıklayacağız.

God Of War Ragnarok Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşlemci: Intel Core i5-2500K / AMD Ryzen 3 1200
 • RAM: 8 GB
 • GPU: NVIDIA GeForce GTX 960 veya AMD Radeon R9 290X (4 GB)
 • İşletim sistemi: Windows 10 64 Bit
 • Depolama: 70 GB
 • DirectX: Sürüm 11

God Of War Ragnarok Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşlemci: Intel Core i5-6600k / AMD Ryzen 5 2400 G
 • RAM: 16 GB
 • GPU: NVIDIA GeForce GTX 1060 (4 GB)veya AMD Radeon RX 570 (4 GB)
 • İşletim sistemi: Windows 10 64 Bit
 • Depolama: 70 GB
 • DirectX: Sürüm 12

Oyun haberleriyle, yeni çıkacak olan oyunlarla ve oyun içerisinde karşılaştığınız hata ile ilgili soru veya sohbet etmek isterseniz FORUM portalını ziyaret edebilirsiniz.