Fifa 23 Sistem Gereksinimi ve Oyunda Yapılan Değişiklikler

EA Sports şirketinin çıkaracağı Fifa 23 oyunu merakla oyuncular tarafından beklenmekte. Bu makalede Fifa 23 sistem gereksinimi ve oyun içerisinde yapılan değişikliklerden bahsedeceğiz.

Fifa 23 Sistem Gereksinimi ve Oyunda Yapılan Değişiklikler
Fifa 23 Sistem Gereksinimi ve Oyunda Yapılan Değişiklikler

EA Sports tarafından geliştirilen ve yayınlanan Fifa serileri, birçok kitle tarafından sevilerek oynanmaya devam edilmekte. FIFA 22 Ultimate Team modu milyonlarca oyuncu tarafından ilgi alanına girmişti. FIFA 2021/22 sezonu sona ermesiyle birlikte FIFA 23 ne zaman çıkacak sorularını beraberinde getirdi.

O halde, oyuncuların merakla beklediği FIFA 23 ne zaman çıkış yapacak? Oyun içerisinde yenilik getirilmesini bekleyen oyuncular, FIFA 23 oyununda yapılan değişiklikleri takip etmekte. Aşağıda üç ana başlıktan yola çıkarak sizlere FIFA 23 oyununu açıklayacağız.

FIFA 23 Kariyer Modu Yenilikleri

FIFA 23 Kariyer Modu Yenilikleri

Her geçen yıl kariyer modunda yenilikler yapan EA Sports geliştiricileri bu yıl içerisinde çıkarılacak olan FIFA 23, kariyer modunda yeni değişikliklerle birlikte bizlere sunulacak. EA Sports geliştiricileri Ağustos ayının ilk gününde yayınlamış olduğu FIFA 23 kariyer modu tanıtımını gözden geçirerek oyun henüz çıkmadan bilgi sahibi olacağız.

FIFA 23 kariyer modu tanıtımında ilk olarak gözümüze çarpan oyuncu kişiliği, yönetmiş olduğunuz herhangi bir oyuncuyu kişilik dalından yola çıkarak kabiliyetlerini geliştirebilirsiniz. Bu yetenekler, video üzerinde gösterildiği gibi "Başına Buyruk" kişilik dalından gidersek penaltılar, serbest vuruş isabeti, dribbling, hücum pozisyonları gibi konularda oyuncumuzu geliştirebiliyoruz. Diğer dallar üzerinde farklı kabiliyetleri güçlendirebiliriz.

FIFA 23 Oyuncu Kariyer Kişiliği

Oyun içerisine eklenecek bazı aktiviteleri gerçekleştirip kişilik türlerini ilerletebiliyorsunuz. Getirilen bu yeni özellikte ikinci sezona girişimizde bakalım oyun içerisinde ki enerji tekrara saracak mı?

Hızlı simülasyonlarda artık maç sonu, maçın öne çıkan anlarını siz oynayabileceksiniz. Bu yenilikte oyunun kaderini değiştirmek çoğunlukla bizim yeteneğimizle değişen bir olay olarak sergilenecek. Bununla ek olarak FIFA 23 kariyer modu menüsü bu yıl değişikliğe uğrayacak. Menü değişikliği, oyuncuların daha hızlı bir şekilde gezinebileceğine tanıklık etmiş durumda.

Her geçen yıl FIFA serilerinde sinematik değişiklikler ve yenilikler getirilmekte. Bu yıl içerisinde yine aynı şekilde oyuncu ve manajer kariyeri için yeni sinematikler eklendi. Bir oyuncu olarak takım değiştirdiğinizde veya takımınıza bir yıldız oyuncu alımı gerçekleştirdiğinizde yeni animasyonlarla karşılaşabileceğiz. Her ne kadar animasyonlar süre zarfından oyuncuyu bekletse de yeni gelen yenilikleri tatmak isteriz.

FIFA 23 Hangi Konsollarda Çıkacak?

FIFA 23 Hangi Konsollarda Çıkacak?

FIFA 23; PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One gibi yeni nesil konsollar için üretiliyor. Bu yıl FIFA serisinde Google Stadia konsolu kullanıcılar için eklenmiş olacak.

FIFA 23 Sistem Gereksinimleri

PC'de FIFA 23 Sistem Gereksinimleri

Yeniliklerle birlikte oyuncularını daha iyi bir deneyimle sürüklemek isteyen EA Sports geliştiricileri, bu yıl içerisinde piyasaya sunulacak olan FIFA 23 oyununun sistem gereksinimlerini ön satışta açıklamış durumda. 

Fifa 23 Minimum Sisitem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
 • İşlemci: Intel Core i5 6600k / AMD Ryzen 5 1600
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti / AMD Radeon RX 570
 • DirectX: Sürüm 12
 • Depolama: 100 GB kullanılabilir alan

Fifa 23 Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
 • İşlemci: Intel Core i7 6700 / AMD Ryzen 7 2700X
 • Bellek: 12 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1660 / AMD Radeon RX 5600 XT
 • DirectX: Sürüm 12
 • Depolama: 100 GB kullanılabilir alan

FIFA 23 Ne Zaman Çıkacak?

FIFA 23 Ne Zaman Çıkacak?

EA Sports tarafından geliştirilen ve yayınlanan FIFA 23, 1 Ekim 2022 tarihinde PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One, Steam, Epic Games ve Google Stadia için çıkış yaparak oyuncularını yeniliklerle beklemiş olacak.

Oyun haberleriyle, yeni çıkacak olan oyunlarla ve oyun içerisinde karşılaştığınız hata ile ilgili soru veya sohbet etmek isterseniz FORUM portalını ziyaret edebilirsiniz.