FIFA MOBILE Kaynak İndirme Hatası Nasıl Düzeltilir?

FIFA MOBILE oyuncularının oyunu çalıştırdıktan sonra karşılaştıkları "Kaynak İndirme Hatası" sorununu bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Ekim 19, 2022 - 10:24
FIFA MOBILE Kaynak İndirme Hatası Nasıl Düzeltilir?
FIFA MOBILE Kaynak İndirme Hatası Nasıl Düzeltilir?

FIFA MOBILE oyuncuları, oyunu çalıştırdıktan sonra "Kaynak İndirme Hatası" sorunuyla karşılaşarak oyuna olan erişimi kısıtlanmakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

FIFA MOBILE Kaynak İndirme Hatası Nedir?

FIFA MOBILE Kaynak İndirme Hatası

Karşılaşılan bu hata internetin istikrarsız bir şekilde bağlantı sağlamasıyla birlikte oluşmaktadır. Bunun için sizlere birkaç öneriden bahsederek bu sorunu nasıl düzelteceğimize dair bilgiler vereceğiz.

FIFA MOBILE Kaynak İndirme Hatası Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu hatayı düzeltmemiz için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

1-) VPN Bağlantısı Gerçekleştirin

Oyunu çalıştırdıktan sonra böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız vpn bağlantısı gerçekleştirerek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Bunun için App Store veya Google Play Store üzerinden herhangi bir vpn uygulaması indirerek bağlantı işlemini gerçekleştirin ve sorunun devam edip etmediğini kontrol etmek için oyunu çalıştırın.

2-) İnternetinizi Yeniden Başlatın

İnterneti yenilemek, olası birçok bağlantı hataların sorununu çözmemize yardımcı olacaktır. Eğer mobil veriyle bağlantı işlemi gerçekleştiriyorsanız mobil verinizi, eğer Wi-Fi üzerinden bağlantı işlemi gerçekleştiriyorsanız modeminizi yeniden başlatın. Ardından FIFA Mobile oyununu çalıştırarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

3-) Verileri ve Önbelleği Temizleyin

FIFA Mobile uygulamasında oluşan herhangi bir önbellek sorunu bu gibi hatalarla karşılaşmamıza sebebiyet verebilir. Bunun için verileri ve önbelleği temizleyerek sorunu ortadan kaldırabiliriz.

Android Cihazlar İçin Verileri ve Önbelleği Temizleme

  • Öncelikle "Ayarlar" menüsünü açın.
  • Menü içerisinde bulunan "Uygulamalar" seçeneğine tıklayın.
  • Ardından "FIFA Mobile" uygulamasını seçerek "Depolama" seçeneğine tıklayın.
  • Açılan ekranda bulunan "Verileri Temizle" seçeneğine tıklayarak temizleyin.

Bu işlemden sonra bir önceki menüye erişerek "İzinler" seçeneğine tıklayın ve devre dışı olan izini etkinleştirerek uygulamayı çalıştırın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

IOS Cihazlar İçin Verileri ve Önbelleği Temizleme

  • Ayarlar menüsünü açın.
  • Açılan menü içerisinde bulunan "Genel" seçeneğine tıklayın.
  • Menü içerisinde "iPhone Saklama Alanı" seçeneğine tıklayın.
  • Ardından "FIFA Mobile" uygulamasını seçerek mavi bir şekilde yazan "Uygulamayı Sil" seçeneğine tıklayarak uygulamayı silin.

Bu işlemden sonra FIFA Mobile uygulamasını çalıştırarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

4-) Cihazınızı Yeniden Başlatın

Cihazınızda oluşan önbellek sorunu birçok uygulamada hasar veya sorun bırakabilir. Bunun için cihazınızı yeniden başlatarak geçici önbellek sorununun önüne geçebiliriz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız FORUM platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Hata Uzmanı Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!