Düzeltme: Splatoon 3 Error Code: 2318-0201

Splatoon 3 oyuncularının oyun içerisinde karşılaştıkları "Error Code: 2318-0201" sorununu bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Düzeltme: Splatoon 3 Error Code: 2318-0201
Düzeltme: Splatoon 3 Error Code 2318-0201

Splatoon 3 oyuncularının oyun içerisinde "Error Code: 2318-0201" sorunuyla karşılaşarak oyuna olan erişimi kısıtlanmakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Splatoon 3 Error Code: 2318-0201 Nedir?

Karşılaşılan bu hata, genellikle internet bağlantısı veya sunucu sorunundan dolayı oluşabilmektedir. Bunun için sizlere bu hatayı nasıl düzelteceğimize dair öneriler aktararak sorunun çözümüne ulaştırmaya çalışacağız.

Splatoon 3 Error Code: 2318-0201 Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu hatayı düzeltmemiz için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabiliriz.

1-) İnternetinizi Yeniden Başlatın

Öncelikle böyle bir bağlantı hatasıyla karşılaşıyorsanız ilk yapmamız gereken şey interneti yeniden başlatmaktır. Bunun için modeminizi yeniden başlatarak tekrardan Nintendo Switch konsolu üzerinden internetinize bağlanın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

2-) Konsolu Yeniden Başlatın

Nintendo Switch konsolunda oluşan bağlantı önbelleği sorunundan dolayı böyle bir hatayla karşılaşabilmemiz mümkündür. Bundan dolayı konsolu yeniden başlatarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

3-) Dns Adresini Değiştirin

Otomatik veya manuel olarak oluşturulan dns adresinin çalışmaması, bu gibi çeşitli bağlantı problemleriyle karşılaşılmasına neden olabilir. Bundan dolayı Dns adresini değiştirerek sorunun devam edip etmediğini kontrol edebiliriz. Nintendo Switch konsolu üzerinden dns bağlantısını değiştirmemiz için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • Öncelikle Nintendo Switch konsolunu çalıştırın.
 • Ardından ana menüde bulunan "Sistem Ayarları" seçeneğine ulaşalım.
 • Açılan menü içerisinde sol tarafta bulunan "Internet" menüsüne ulaşalım.
 • Bu işlemden sonra "Internet Ayarları" seçeneğine tıklayarak bağlantı sağladığınız interneti seçin.
 • Açılan yeni menü içerisinde bulunan "Ayarları Değiştir" seçeneğine tıklayalım.
 • Bu işlemden sonra "Dns Ayarları" seçeneğine tıklayarak "Manuel" seçeneğini seçin ve aşağıda bırakacağım ayarı gerçekleştirip kaydedin.
  • Primary DNS: 8.8.8.8
  • Secondary DNS: 8.8.4.4

Yukarıdaki dns adresini değiştirdikten sonra sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz. Eğer sorun devam ediyorsa Cloudflare dns adresini deneyebilirsiniz. Bunun için yine aynı şekilde dns ayarlarına ulaşın ve manuel seçeneğine gelerek aşağıdaki ayarı gerçekleştirip kaydedin.

 • Primary DNS: 1.1.1.1
 • Secondary DNS: 1.0.0.1

Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

4-) Nintendo Switch Sunucularını Kontrol Edin

Nintendo Switch veya Splatoon 3 sunucularında oluşan bakım çalışması veya sorun bu gibi çeşitli bağlantı hatalarıyla karşılaşmamıza neden olabilir. Bunun için sunucuları kontrol ederek sorunun neyden kaynaklandığını anlayabiliriz. Aşağıda bırakacağım bağlantıya ulaşarak sunucuları takip edebilirsiniz.

Nintendo Switch Downdetector

Nintendo Switch Server Status

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız FORUM platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.