Düzeltme: PS'de FIFA 23 Beta Açılmıyor

Playstation oyuncularının, FIFA 23 beta testinde karşılaştıkları açılmama sorununu bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Ağustos 13, 2022 - 13:13
Ağustos 13, 2022 - 13:23
Düzeltme: PS'de FIFA 23 Beta Açılmıyor
Düzeltme: PS'de FIFA 23 Beta Açılmıyor

FIFA 23 Beta oyuncuları, oyunu çalıştırırken karşılaştıkları çalışmama sorunu birçok sorundan dolayı oluşarak oyuna olan erişimi kısıtlanmakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

PS'de FIFA 23 Beta Neden Açılmıyor?

Karşılaşılan bu sorun, genellikle oyunun düzgün yüklenmemesi veya konsolun güncel olmamasından dolayı karşılaşılmakta. Elbette sadece bu sorundan dolayı değil, birçok sorundan dolayı da böyle bir hatayla karşılaşabiliriz. Playstation konsolunda FIFA 23 Beta oyunun açılmamasının olası nedenleri şu şekilde listelenebilir:

 • Konsolunuz güncel olmayabilir.
 • FIFA 23 Beta güncel olmayabilir.
 • FIFA 23 Beta oyun dosyaları hasarlı olabilir.
 • Depolama biriminiz azalmış olabilir.

Yukarıda listelediğimiz sebepler bu gibi sorunlarla karşılaşmamıza neden olabilir. Bunun için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

PS'de FIFA 23 Beta Açılmama Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu hatayı düzeltmemiz için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

1-) Oyun Dosyası Bozuk Olabilir

Oyun dosyasının bozuk olması olası çökmelere sebebiyet verebilir. Bunun için oyun dosyasını tamamen konsoldan kaldırarak tekrar yüklememiz gerekecektir. Bunun için "Ayarlar > Depolama" bölümüne erişerek oyunu konsoldan kaldırabilirsiniz.

2-) Oyun Güncel Olmayabilir

Oyununuzun güncel olmaması bu gibi sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Bunun için FIFA 23 Beta oyununun güncel olup olmadığını kontrol etmeniz gerekbilir.

3-) Sistem Yazılımını Güvenli Modda Güncelleyin

Bu gerçekleştireceğimiz işlem hem Playstation 5 konsolunda oluşan olası hatalardan kurtarabilir. Belleğinize kayıt ettiğiniz güncelleme dosyasını kontrol etmemiz gerekecektir. Bunun için bellek içerisine yüklemiş olduğunuz güncelleme dosyasını tamamen biçimlendirerek aşağıda belirttiğimiz bağlantıya ulaşarak en güncel güncelleme dosyasını indirip kurulum işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

PS5 Sistem Yazılımı Güncelleme Dosyası İndir

Dosyayı indirdiniz ve nasıl kurulum yapacağınıza dair bilginiz yoksa aşağıdaki adımı takip edebilirsiniz.

 • Bir PC veya Mac kullanarak FAT32 olarak biçimlendirilmiş bir USB cihazında "PS5" adlı bir klasör oluşturun. Bu klasörün içinde "UPDATE" adlı başka bir klasör oluşturun.
 • Güncelleme dosyasını indirin (aşağıdaki düğme) ve "UPDATE" klasörüne kaydedin. Dosyayı "PS5UPDATE.PUP" adıyla kaydedin.
 • Dosyayı içeren USB sürücüsünü PS5 konsolunuza takın.
 • PS5 konsolunu Güvenli Mod'da başlatın: Güç düğmesini basılı tutun, ikinci bip sesini duyduktan sonra düğmeyi serbest bırakın.
 • Üçüncü Güvenli Mod seçeneği olan "Sistem Yazılımını Güncelle" öğesini seçin.
 • USB Depolama Cihazından Güncelle > Tamam öğesini seçin.

PS5 konsolunuz dosyayı algılamazsa klasör adları ve dosya adının doğru olup olmadığını kontrol edin. Klasör adları ve dosya adını büyük harf kullanarak girin.

4-) Konsolu Otomatik Güncelleyin

Konsolun güncel olmaması çeşitli hatalarla karşılaşmamıza sebebiyet verebilir. Bundan dolayı konsolun güncel olup olmadığını kontrol etmemiz gerekmektedir.

 • Ayarlar menüsünü açın.
 • Sol tarafta bulunan "Sistem Yazılımı" seçeneğini seçin.
 • Ardından ekranda bulunan "Sistem Yazılım Güncellemesi ve Ayarları" seçeneğine tıklayın.
 • Bu işlemden sonra "Sistem Yazılımını Güncelle" seçeneğine tıklayarak güncelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Güncelleme yapmadan önce internete bağlı olduğunuzdan emin olmanız gerekmektedir. Bu işlem çevrimiçi olarak yükleme yaptığı için internete bağlı olmanızı isteyecektir. Ekstra olarak güncelleme yapmadan önce "Güncelleme Dosyalarını Otomatik Olarak İndir" ve "Güncelleme Dosyalarını Otomatik Olarak Yükle" etkinleştirmenizi önereriz.

5-) Veritabanını Yeniden Oluşturun

Bu gerçekleştireceğimiz işlem hem Playstation 5 konsolunun hızlanmasına hem de olası hatalardan bizi kurtarabilir.

 1. PS5’ünüzü kapatın ve dinlenme modunu kullanmayın.
 2. İki hızlı bip sesi duyana kadar güç düğmesini basılı tutun. Bu şekilde Güvenli Mod’a girdiğinizi anlayacaksınız.
 3. DualShock 5 kontrolcünüzü PS5’ün önündeki USB yuvasına bağlayın.
 4. Açılan ekranda bulunan Veritabanını Yeniden Oluştur seçeneğine "X" düğmesine basın.

Veritabanını yeniden oluşturmak, konsolunuzda ki oyunların doluluğuna göre zaman ayarlayarak işleminizi uzatabilir. Yeniden oluşturma, sistemin dosyalarınıza erişmesini kolaylaştırmak ve hızlandırmak için sabit sürücünüzü yeniden düzenler. Düzgün düzenlenmiş bir veritabanı, verileri daha hızlı yükleyebilir ve oyununuzun donması veya kare hızının düşmesi olasılığını azaltır.

Bu yapacağımız işlem birçok hataların önüne geçerek sorunu ortadan kaldırabilir. Hem hataları hemde konsolda ki yavaşlılığın önüne geçebiliriz.

Bu işlemden sonra sorununuz devam ederse sürücünüz hatalı olabilir. Bunun için teknik servisle görüşerek sorununuzu kısa bir süre içerisinde halledebilirsiniz.

6-) Gereksiz Uygulamaları Silin

Depolama içerisinde biriken uygulamalar yeterli hafızayı doldurabilmekte. Bunun için kullanmadığınız uygulamayı depolamadan silerek sorunu ortadan kaldırabiliriz.

 • Playstation konsolunu çalıştırın.
 • Ayarlar menüsünü açarak "Depolama" birimini seçin.
 • Ardından "Sistem Depolama Alanı" seçeneğini seçerek menüyü açın.
 • Bu işlemden sonra silmek istediğiniz uygulamayı seçerek "Sil" seçeneğine basın.

Yüklemek istediğiniz uygulamanın depolama alanını kontrol ederek ona göre silme işlemini gerçekleştirin.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız FORUM platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Ramazan Karaca Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!