Düzeltme: Instagram Hikayeleri Atlama Aksaklığı

Instagram kullanıcılarının, hikayeleri görüntülerken videolar iyiyken tüm statik fotoğraf gönderileri yarım saniye içinde atlanıyor sorunuyla karşılaştığını belirtmekte.

Ekim 26, 2022 - 09:53
Ocak 20, 2023 - 10:33
Düzeltme: Instagram Hikayeleri Atlama Aksaklığı
Düzeltme: Instagram Hikayeleri Atlama Aksaklığı

Instagram kullanıcıları, herhangi bir hikayeyi görüntülerken videolar iyiyken tüm statik fotoğraf gönderileri yarım saniye içinde atlandığını ve bu durum sinir bozucu bir şekilde devam ettiğini belirtmekte. Eğer sizde böyle bir problemle karşı karşıyaysanız aşağıda anlatacağımız bazı bilgileri okuyabilirsiniz.

Instagram Hikayeleri Atlama Aksaklığı Nedir?

Genellikle android kullanıcılarında son zamanlarda meydana gelen bu aksaklık, instagram hikayelerinde bulunan fotoğrafların yarım saniye içinde atlandığını ve hiçbir şekilde bu sorunun çözümüne ulaşılmadığı gözlemlenmekte.

Birçok android kullanıcılarında görülen bu aksaklık, her gün düzinelerce hikaye yayınladıkları ve işlerini onlardan uzaklaştırdıkları için bu, birçok marka ve etkileyici için büyük bir sorun olarak teşkil etmekte.

Instagram Neden Bazı Hikayeleri Atlıyor?

Instagram uygulamasında hata/aksaklık olduğu için Instagram bazı hikayeleri atlıyor.

Ayrıca, hikayelerle ilgili hata veren Instagram uygulamasının eski sürümünü kullanıyorsunuz.

Birçok kullanıcı hayal kırıklıklarını Twitter ve Reddit gibi diğer sosyal medya hesaplarında dile getirdi:

"Instagram hikayelerinde bir atlama hatası var, videolar oynatılırken fotoğraflar saniyeler içinde atlıyor, herkes bunu yaşıyor."

"Birkaç tane olduğunda bile, yine de çok hızlı gidiyor… Ama bu sadece resimlerle oluyor. Videolar olduğunda iyi çalışıyor."

"Evet, aynısı bana da oluyor! insta'yı yeniden yüklemeyi denedim ama hiçbir şey yapmadı. Bir hata bildirdim umarım düzelir. sadece metin/resimli hikayelerde olur, video/animasyonlu hikayelerde değil."

"Evet, aynı. Ve bu uygulamayla ilgili değil, hesapla ilgili bir hata: Aynı cihazda başka hesaplar denedim ve çalışıyorlar, aynı hesabı başka cihazlarda denediğimde aynı şey oluyor."

"Neden Instagram Hikayelerim ekrana dokunmadan delicesine hızlı atlıyor? Bu sorunu yaşayan başka biri var mı?"

"Bugün @instagram naber? Hikayeler bir saniyeden daha kısa sürede atlanıyor ama video hikayeleri iyi çalışıyor."

Instagram Hikayeleri Atlama Aksaklığı Nasıl Düzeltilir?

Instagram hikayelerini atlama sorununu düzeltmek için Instagram uygulamasını mevcut olduğunda en son sürüme güncellemeniz gerekir.

Ayrıca, Instagram uygulamasında bazı hatalar oluştuğunda, genellikle birkaç saat içinde düzeltildi.

Instagram ekip tarafındaki hatayı düzelttikten sonra, Instagram uygulamasında bazı düzeltmeler gerekli ve bazı hata çözümleri Instagram'ın güncellenmesini gerektirmiyor.

Hata büyükse yeni Instagram güncellemesi gerekir veya küçükse doğrudan arka uçtaki Instagram ekibi tarafından düzeltilebilir.

Eğer bu sorunun telefonunuzdan kaynaklı bir durum olduğunu düşünüyorsanız aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz.

1-) Uygulama Güncel Olmayabilir

İnstagram uygulamasının güncel olmaması, yeniliklerede açık olmaması anlamına gelir. Bundan dolayı İnstagram uygulamasının güncel olup olmadığını doğrulamamız gerekmektedir. Aksi durumda birden fazla hata veya sorunla karşılaşarak erişim engeli alabiliriz.

2-) Üçüncü Parti Uygulaması Kullanmayın

Üçüncü parti uygulamaların kullanılması bu gibi çeşitli hatalarla karşılaşmanıza neden olabilir. Eğer İnstagram++ gibi uygulamalar kullanıyorsanız bu hatayla karşılaşabilme olasılığınız yüksek. Bunun için İnstagram++ gibi uygulamayı silerek Google Play veya App Store üzerinden indirme işlemini gerçekleştirerek hesabınıza erişmeyi deneyin. Bu işlemi denemeden önce aşağıdaki öneriyi gerçekleştirerek hesabınıza giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

3-) Verileri ve Önbelleği Temizleyin

İnstagram uygulamasında oluşan herhangi bir önbellek sorunu bu gibi hatalarla karşılaşmamıza sebebiyet verebilir. Bunun için verileri ve önbelleği temizleyerek sorunu ortadan kaldırabiliriz.

Not: Bu işlem içerisinde hesabınızdan otomatik olarak çıkış yapılacaktır. Bunun için hesabınızın kullanıcı adını ve şifresini bildiğinizden emin olun.

Android Cihazlar İçin Verileri ve Önbelleği Temizleme

  • Öncelikle "Ayarlar" menüsünü açın.
  • Menü içerisinde bulunan "Uygulamalar" seçeneğine tıklayın.
  • Ardından "İnstagram" uygulamasını seçerek "Depolama" seçeneğine tıklayın.
  • Açılan ekranda bulunan "Verileri Temizle" seçeneğine tıklayarak temizleyin.

Bu işlemden sonra İnstagram uygulamasını çalıştırarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

IOS Cihazlar İçin Verileri ve Önbelleği Temizleme

  • Ayarlar menüsünü açın.
  • Açılan menü içerisinde bulunan "Genel" seçeneğine tıklayın.
  • Menü içerisinde "iPhone Saklama Alanı" seçeneğine tıklayın.
  • Ardından "İnstagram" uygulamasını seçerek mavi bir şekilde yazan "Uygulamayı Sil" seçeneğine tıklayarak uygulamayı silin.

Bu işlemden sonra bir önceki menüye erişerek "İzinler" seçeneğine tıklayın ve devre dışı olan izini etkinleştirerek uygulamayı çalıştırın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

4-) Uygulamayı Klonlayın

Uygulama verilerinde veya çerezlerinde oluşan çeşitli sorunlar bu gibi hatalarla karşılaşmamıza neden olabilir. Bu çerezlerin silinmemesiyle birlikte Instagram uygulamasını klonlayarak bu sorunu ortadan kaldırabiliriz.

Öncelikle Google Play uygulamasını açarak arama ekranına Multiple Accounts aratarak indirin veya aşağıda bırakacağımız bağlantıya tıklayarak uygulamaya erişebilirsiniz. Ardından uygulamayı indirerek kurulum işlemini gerçekleştirin. Bu işlemden sonra Instagram uygulamasını seçerek klonlama işlemini başlatın. Klonlama işlemi tamamlandıktan sonra uygulamayı açarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

Multiple Accounts Uygulamasına Erişmek İçin Tıklayın

5-) Son Güncellemeyi Bekleyin

Bu işlemlerden hiçbiri sizin için çözüm değilse, Instagram tarafında oluşan bir sorun olarak görülebilir. Bunun için yapmamız gereken tek şey Instagram geliştiricilerin bu sorunu kısa bir süre içerisinde düzeltmesini beklemektir.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız FORUM platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.


Hata Uzmanı Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!