Düzeltme: Instagram Challenge Required Hatası

Instagram kullanıcılarının uygulama içerisinde karşılaştıkları "Challenge Required" hatasını bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Düzeltme: Instagram Challenge Required Hatası
Düzeltme: Instagram Challenge Required Hatası

Instagram kullanıcıları, uygulama içerisinde herhangi bir etkinlik gerçekleştirmek istediklerinde "Challenge Required" hatasıyla karşılaşarak uygulamaya olan erişimi kısıtlanmakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Instagram Challenge Required Hatası Nedir?

Instagram Challenge Required Hatası

Genellikle Instagram kullanıcılarının hesabına giriş yapmak istediklerinde "Challenge Required" hatasıyla karşılaşarak hesabına olan erişimi kısıtlanmakta. Bu hatanın genel sebebi genellikle hesaba giriş yaparken instagram yapay zeka tarafından bot olarak algılanarak kullanıcının hesaba girmesini engellemektedir.

Yapay zeka tarafından algılanan bu durum genellikle vpn programı veya 3. parti instagram uygulamasının kullanılmasıyla birlikte oluşmaktadır. Bu hatayı düzeltmemiz için sizlere birkaç öneriden bahsederek sorunun çözümüne ulaştırmaya çalışacağız.

Instagram Challenge Required Hatası Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu hatayı düzeltmemiz için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

1-) Tarayıcı ile Giriş Yapın

Uygulama ile giriş yapıldığında maalesef instagram önümüze herhangi bir durum çıkarmamakla birlikte hesabımıza olan erişimimizi engellemekte. Bunun için hesabımıza herhangi bir tarayıcı yardımıyla giriş yapmayı deneyebiliriz. Bunun için herhangi bir tarayıcıyı açın ve instagram.com adresine ulaşarak hesabınıza giriş yapmayı deneyin.

2-) Vpn Bağlantısını Kapatın

Vpn bağlantısının arka planda açık olması uygulamaya olan erişiminizi kısıtlayabilir. Bunun sebebi, Instagram botlarının hesaba olan erişiminizi şüpheli bir şekilde algılayarak erişim hakkınızı kısıtlamasıdır. Bundan dolayı eğer vpn bağlantısı arka planda açıksa kapatın ve tekrar hesabınıza bağlanmayı deneyin.

3-) Şifrenizi Değiştirin

Yukarıda söylediğimiz gibi karşılaştığımız bu hata, şüpheli giriş algılandığından dolayı şifrenizin değişmesi istenebilir. Bunun için hesabınıza giriş yapmayarak, şifrenizi değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Bu durum Instagram için güvenli ve şüpheli girişlerin sonlanmasına olanak sağlayacaktır.

4-) Üçüncü Parti Uygulaması Kullanmayın

Üçüncü parti uygulamaların kullanılması bu gibi çeşitli hatalarla karşılaşmanıza neden olabilir. Eğer Instagram++ gibi uygulamalar kullanıyorsanız bu hatayla karşılaşabilme olasılığınız yüksek. Bunun için Instagram++ gibi uygulamayı silerek Google Play veya App Store üzerinden indirme işlemini gerçekleştirerek hesabınıza erişmeyi deneyin. Bu işlemi denemeden önce aşağıdaki öneriyi gerçekleştirerek hesabınıza giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

5-) Uygulama Güncel Olmayabilir

Instagram uygulamasının güncel olmaması, yeniliklerede açık olmaması anlamına gelir. Bundan dolayı Instagram uygulamasının güncel olup olmadığını doğrulamamız gerekmektedir. Aksi durumda birden fazla hata veya sorunla karşılaşarak erişim engeli alabiliriz.

6-) Verileri ve Önbelleği Temizleyin

Instagram uygulamasında oluşan herhangi bir önbellek sorunu bu gibi hatalarla karşılaşmamıza sebebiyet verebilir. Bunun için verileri ve önbelleği temizleyerek sorunu ortadan kaldırabiliriz.

Not: Bu işlem içerisinde hesabınızdan otomatik olarak çıkış yapılacaktır. Bunun için hesabınızın kullanıcı adını ve şifresini bildiğinizden emin olun.

Android Cihazlar İçin Verileri ve Önbelleği Temizleme

  • Öncelikle "Ayarlar" menüsünü açın.
  • Menü içerisinde bulunan "Uygulamalar" seçeneğine tıklayın.
  • Ardından "Instagram" uygulamasını seçerek "Depolama" seçeneğine tıklayın.
  • Açılan ekranda bulunan "Verileri Temizle" seçeneğine tıklayarak temizleyin.

Bu işlemden sonra Instagram uygulamasını çalıştırarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

IOS Cihazlar İçin Verileri ve Önbelleği Temizleme

  • Ayarlar menüsünü açın.
  • Açılan menü içerisinde bulunan "Genel" seçeneğine tıklayın.
  • Menü içerisinde "iPhone Saklama Alanı" seçeneğine tıklayın.
  • Ardından "Instagram" uygulamasını seçerek mavi bir şekilde yazan "Uygulamayı Sil" seçeneğine tıklayarak uygulamayı silin.

Bu işlemden sonra bir önceki menüye erişerek "İzinler" seçeneğine tıklayın ve devre dışı olan izini etkinleştirerek uygulamayı çalıştırın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

7-) Cihazınızı Yeniden Başlatın

Cihazınızda oluşan önbellek sorunu birçok uygulamada hasar veya sorun bırakabilir. Bunun için cihazınızı yeniden başlatarak geçici önbellek sorununun önüne geçebiliriz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız FORUM platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.