Düzeltme: İnstagram Bu Şarkıya Şu Anda Ulaşılamıyor

İnstagram kullanıcılarının hikaye veya reels videolarına şarkı eklerken veya açarken karşılaştıkları "Bu Şarkıya Şu Anda Ulaşılamıyor", "Bu şarkı şu anda kullanılamıyor." hatasını bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Düzeltme: İnstagram Bu Şarkıya Şu Anda Ulaşılamıyor
Düzeltme: İnstagram Bu Şarkıya Şu Anda Ulaşılamıyor

İnstagram kullanıcıları, hikaye veya reels videolarına eklenen videolarını açarken veya kullanırken "Bu Şarkıya Şu Anda Ulaşılamıyor", "Bu şarkı şu anda kullanılamıyor" hatasıyla karşılaşarak hikayeye veya reels videolarına müzik ekleyememekte. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Instagram Bu Şarkıya Şu Anda Ulaşılamıyor Hatasını Neden Alıyorum?

Instagram Bu Şarkıya Şu Anda Ulaşılamıyor Hatası

Karşılaşılan bu hata genellikle şarkının yayından silinmesiyle birlikte oluşarak kullanıcıların şarkıya yetkisi kısıtlanabilmekte. Elbette sadece bu sorundan dolayı değil, birçok sorundan dolayı da böyle bir hatayla karşılaşabiliriz. Instagram Bu Şarkıya Şu Anda Ulaşılamıyor hatasıyla karşılaşmanın olası nedenleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Şarkı yayından kalkmış olabilir.
 • Şarkı mevcut ülkede yayından kalkmış olabilir.
 • Uygulama güncel olmayabilir.
 • Uygulama önbelleği hasarlı olabilir.
 • Hesabınız kısıtlanmış olabilir.
 • Hesabınız doğrulanmamış olabilir.

Yukarıda sıraladığımız olası sebepler, birçok sorunla karşılaşmanıza neden olabilir. Bunun için sizlere birkaç öneriden bahsederek sorunun çözümüne ulaştırmaya çalışacağız.

İnstagram Bu Şarkıya Şu Anda Ulaşılamıyor Hatası Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu hatayı düzeltmemiz için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

1-) Şarkı Yayından Kalkmış Olabilir

Instagram politika gereği yayına kaydedilen otomatik müziklerin bazılarını yayından kaldırabilir. Bunun neden telif ihlallerinden dolayı gerçekleşebilmektedir. Bunun için müziği farklı bir hesap üzerinden aratarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

2-) Şarkı Mevcut Ülkede Yayından Kalkmış Olabilir

Yine aynı şekilde İnstagram politika gereği ülkelere göre otomatik eklenen müziği yayından kaldırabilir. Bunlar birçok durumdan dolayı etkilenerek kayıtlı eski hikaye ve reels videolarının seslerini kısıtlayarak müziği çalıştırmaz. Bunun için herhangi bir vpn kullanarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edebiliriz. Google Play veya App Store üzerinden hernagi bir vpn uygulaması indirerek ülke değişikliğinde bulunun ve instagram uygulamasını çalıştırarak mevcut müziğin çalıştığını kontrol edin.

3-) Uygulama Güncel Olmayabilir

Instagram uygulamasının güncel olmaması, yeniliklerede açık olmaması anlamına gelir. Bundan dolayı Instagram uygulamasının güncel olup olmadığını doğrulamamız gerekmektedir. Aksi durumda birden fazla hata veya sorunla karşılaşarak erişim engeli alabiliriz.

4-) Verileri ve Önbelleği Temizleyin

Instagram veya Hoop uygulamasında oluşan herhangi bir önbellek sorunu bu gibi hatalarla karşılaşmamıza sebebiyet verebilir. Bunun için verileri ve önbelleği temizleyerek sorunu ortadan kaldırabiliriz.

Not: Bu işlem içerisinde hesabınızdan otomatik olarak çıkış yapılacaktır. Bunun için hesabınızın kullanıcı adını ve şifresini bildiğinizden emin olun.

Android Cihazlar İçin Verileri ve Önbelleği Temizleme

 • Öncelikle "Ayarlar" menüsünü açın.
 • Menü içerisinde bulunan "Uygulamalar" seçeneğine tıklayın.
 • Ardından "Instagram" uygulamasını seçerek "Depolama" seçeneğine tıklayın.
 • Açılan ekranda bulunan "Verileri Temizle" seçeneğine tıklayarak temizleyin.

Bu işlemden sonra Instagram uygulamasını çalıştırarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

IOS Cihazlar İçin Verileri ve Önbelleği Temizleme

 • Ayarlar menüsünü açın.
 • Açılan menü içerisinde bulunan "Genel" seçeneğine tıklayın.
 • Menü içerisinde "iPhone Saklama Alanı" seçeneğine tıklayın.
 • Ardından "Instagram" uygulamasını seçerek mavi bir şekilde yazan "Uygulamayı Sil" seçeneğine tıklayarak uygulamayı silin.

Bu işlemden sonra Instagram uygulamasını çalıştırarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

5-) Üçüncü Parti Uygulaması Kullanmayın

Üçüncü parti uygulamaların kullanılması bu gibi çeşitli hatalarla karşılaşmanıza neden olabilir. Eğer Instagram++ gibi uygulamalar kullanıyorsanız bu hatayla karşılaşabilme olasılığınız yüksek. Bunun için Instagram++ gibi uygulamayı silerek Google Play veya App Store üzerinden indirme işlemini gerçekleştirerek hesabınıza erişmeyi deneyin. Bu işlemi denemeden önce aşağıdaki öneriyi gerçekleştirerek hesabınıza giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

6-) Hesap Durumunuzu Kontrol Edin

Hesabınızda oluşan ihlaller, bu gibi çeşitli hatalarla karşılaşmanıza neden olabilir. Bunun için hesabımızın kısıtlanıp kısıtlanmadığını kontrol ederek sorunun neyden kaynaklandığını anlayabiliriz. Instagram hesabımızın durumunu öğrenmek için:

 • Instagram uygulamasını çalıştırın.
 • Profilinizi açarak "Ayarlar" menüsüne ulaşalım.
 • Menü içerisinde bulunan "Hesap" menüsüne erişerek "Hesap Durumu" seçeneğine tıklayın.

Bu işlemden sonra hesap durumunu etkileyen herhangi bir paylaşımın olup olmadığını kontrol edin. Eğer bu durumdan dolayı etkilenen bir paylaşım varsa bundan dolayı çeşitli sorunlarla karşılaşabiliriz.

7-) Hesabınızı Doğrulayın

Hesabınızın doğrulanmaması hesabın birçok erişimde engele takılmasına neden olabilir. Bunun için hesabınızın doğrulanıp doğrulanmadığını kontrol etmemiz için:

 • Instagram uygulamasını çalıştırın.
 • Bu işlemden sonra profilinizi açarak karşımıza çıkan "Profili Düzenle" seçeneğine tıklayın.
 • Açılan menü içerisinde bulunan "Kişisel Bilgiler" seçeneğinde bulunan "E-Posta" ve "Telefon" seçeneğini doğrulandığından emin olun.

Eğer mail ve telefon güncel değilse güncelleyip onaylayarak sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız FORUM platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.