Discord Ekran Paylaşımı Açılmıyor Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Discord kullanıcılarının ekran paylaşımı yapamk istediklerinde karşılaştıkları paylaşımın açılmama sorununu bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Discord Ekran Paylaşımı Açılmıyor Sorunu Nasıl Düzeltilir?
Discord Ekran Paylaşımı Açılmıyor Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Discord kullanıcılarının ekran paylaşımı yapmak istediklerinde ekran paylaşımının açılmaması sesli sohbet içerisinde olan kullanıcılara ekran paylaşımının yapılamamasını sağlamakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Discord Ekran Paylaşımı Açılmama Sorunu Nedir?

Karşılaşılan bu durum Discord programının olarak kullandığınız uygulamanın veya oyunun ekranını okuyamamasından kaynaklı bir durumdur. Bunun için Discord uygulamasına oyun etkinliğii üzerinden uygulamamızı veya oyunumuzu tanıtarak sorunu ortadan kaldırabiliriz.

Discord Ekran Paylaşımı Açılmama Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Karşılaştığımız bu hatayı düzeltmemiz için sizlere bir öneriden bahsederek sorunun çözümüne ulaştırmaya çalışacağız.

1-) Oyun Etkinliğini Ayarlayın

Bu sorunu çözmemiz için oyun etkinliği menüsünü açarak oyunu veya uygulamayı Discord programına tanıtabiliriz.

  • Öncelikle Discord uygulamasını çalıştırın.
  • Sol alt köşede bulunan "Ayar" simgesine tıklayın.

Discord Oyun Etkinliği Ayarlama

  • Açılan ekranda sol tarafta sıralanan "Oyun Etkinliği" menüsüne tıklayın.
  • Bu işlemden sonra eğer Discord çalışan bir oyun veya uygulama tanımlamazsa "Oyun algılanamadı" uyarısıyla birlikte ekrana yansımakta. Bunu düzeltmemiz için "Ekle" seçeneğine tıklayın.
  • Ardından oyunu veya uygulamayı seçerek "Oyunu Ekle" butonuna basın.

2-) Discord Uygulamasını Yeniden Başlatın

Discord anlık olarak oyunu veya uygulamayı okuyamıyor olabilir. Bunun için Discord uygulamasını tamamen bilgisayardan kapatıp yönetici olarak çalıştırılarak sorunu ortadan kaldırabiliriz. Discord uygulamasını tamamen kapatmak için bir görev yöneticisi yardımıyla işlemimizi gerçekleştirebiliriz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.