Twitch Hesabımı Epic Games'e Nasıl Bağlarım?

Bu makalede Twitch hesabını Epic Games hesabına ve ardından Twitch hesabını Fortnite hesabına nasıl bağlayacağına dair bilgiler vereceğiz.

Haziran 28, 2022 - 11:19
Haziran 28, 2022 - 11:43
Twitch Hesabımı Epic Games'e Nasıl Bağlarım?
Twitch Hesabımı Epic Games'e Nasıl Bağlarım?

Twitch ve Epic Games kullanıcılarının Fortnite hesabını, Twitch hesabına nasıl bağlayacağına dair bir bilgi birikimi bulunmamakta. Epic Games'in geliştirmiş olduğu bağlantı eklentisine ulaşarak Twitch hesabını Epic Games hesabına nasıl bağlanılacağına dair bilgiler vererek Fortnite oyununa bağlayacağız.

Twitch Hesabımı Epic Games'e Nasıl Bağlarım?

Genellikle kullanıcılar Twitch hesabını Fortnite oyununa nasıl bağlanacağına dair bilgi istemekte. Fakat bunun daha kolay yolu Epic Games hesabını, Twitch hesabıyla ilişkilendirerek oluşturulmakta. Bizlerde bu işlemi gerçekleştirerek hem Epic Games hesabımızı Twitch hesabına bağlamış olacağız hem de Twitch hesabını Fortnite hesabına bağlamış olacağız.

Bunun için aşağıdaki adımları bire bir takip ederek 1 dakikadan az süre içerisinde Twitch hesabınızı Epic Games ve Fortnite hesabınıza bağlayabilirsiniz. O halde başlayalım.

  • Öncelikle Epic Games internet adresine ulaşarak hesabımıza giriş yapalım. Epic Games internet adresine ulaşın.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra profilinizin üzerine gelerek "Hesap" seçeneğine tıklayın.
  • Açılan menü içerisinde sol tarafta bulunan "Bağlantılar" seçeneğine tıklayın.
  • Ardından "Hesaplar" seçeneğine tıklayarak Twitch platformu altında bulunan "Bağla" seçeneğine tıklayın.

Bu işlemden sonra Epic Games hesabınız Twitch hesabına başarılı bir şekilde bağlanmış olacaktır. Twitch hesabından Epic Games hesabınızın bağlı olup olmadığınızı görmeniz için aşağıdaki adımı takip edebilirsiniz.

  • Twitch platformuna erişin. Twitch platformuna erişmek için tıklayın.
  • Ardından Epic Games hesabınızı bağladığınız Twitch hesabınıza giriş yapın.
  • Bu işlemden sonra sağ üst tarafta bulunan profil resminize tıklayarak "Ayarlar" menüsünü açın.
  • Açılan menü içerisinde bulunan "Bağlantılar" seçeneğine tıklayarak çubuğu aşağı kaydırın ve "Epic Games" uygulamasının "Diğer Bağlantılar" seçeneğinde olup olmadığını kontrol edin.

Eğer Epic Games hesabınızı Twitch hesabınızdan bağlantıyı kesmek istiyorsanız "Bağlantıyı Kes" seçeneğine tıklayarak bağlantıyı kesebilirsiniz.

Hata Uzmanı Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!