CS:GO Açılmıyor Hatası Çözümü

Eğer CS:GO açılmıyor, CS:GO tepkisiz kalıyor, CS:GO Oyna deyince çalışıyor , eşitleniyor ve kapanıyor hatası alıyorum diyorsanız bu makalemizde bunun için sizlere çözüme ulaştıracağız.

CS:GO Açılmıyor Hatası Çözümü
CS:GO Açılmıyor Hatası Çözümü

CS:GO Açılmıyor Hatası Çözümü

Eğer CS:GO sizde de tepkisiz kalıyor, oyna deyince çalışıyor , eşitleniyor ve kapanıyorsa size vereceğim önermeyi gerçekleştirerek hataya kavuşabiliriz;

1-) DirectX Güncelle veya Yükle

DirectX, Microsoft'un video oyunları başta olmak üzere çoklu ortam yazılımlarını rahat, hızlı ve uyumlu şekilde hazırlayabilmek için yarattığı bir API yazılım programlama arayüzüdür. Eğer DirectX yüklü değilse böyle bir hatayla uğramamızın olasılığı çok yüksek olacaktır.

Eğer önceden DirectX kurulumu yaptıysanız aşağıda ki işlemleri gerçekleştirerek vereceğim linke tıklayıp kurulumu gerçekleştirebilirsiniz;

  • Bu klasöre ulaşalım: "C:\Windows\SysWOW64\"
  • Ulaştığımız dosya içerisinde D3DX9_43.DLL dosyasını bulup siliyoruz.

D3DX9_43.DLL dosyamızı sildikten sonra aşağıda ki vereceğim DirectX güncel web dosyasını indirerek kurulumu gerçekleştirip bilgisayarı yeniden başlatın. Eğer hiç DirectX kurulumunu yapmadım diyorsanız direkt olarak aşağıda vereceğim linke tıklayarak DirectX güncel web dosyasını indirerek kurulumu gerçekleştirip bilgisayarı yeniden başlatın.

DirectX Güncel Web Dosyasını İndir

2-) Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrula

Eğer yukarda ki önermemiz başarısız olduysa yapacağımız ikinci çözümümüz CS:GO oyun dosya bütünlüğünü doğrulamak olacaktır. Eksik bir dosya veya indirme yapıldıysa böyle bir durumla karşılaşılabilir. Bunun için;

  • Kütüphane menüsüne tıklayarak Counter Strike: Global Offensive sağ tıklayarak Özellikler seçeneğine tıklayalım.

  • Üstte Yerel Dosyalar menüsüne tıklayıp aşağıda bulunan Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrula butonuna basarak eksik dosya olup olmadığını kontrol ediyoruz.

Bu işlemden sonra eksik bir dosya bulunduğunda Steam programı otomatik olarak indirerek kurulumu gerçekleştirecektir.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk eğer sorununuz hala devam ediyorsa açmış olduğumuz HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.