Cities Skylines Bir Hata Oluştu Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Cities Skylines oyuncularının oyuna girmeye çalıştıklarında karşılaştıkları "Bir Hata Oluştu. Oyun Başlatılamadı." sorununu bu makalede çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Temmuz 7, 2022 - 09:26
Temmuz 7, 2022 - 09:50
Cities Skylines Bir Hata Oluştu Sorunu Nasıl Düzeltilir?
Cities Skylines Bir Hata Oluştu Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Cities Skylines oyuncuları, oyuna giriş yaparken "Bir Hata Oluştu. Oyun Başlatılamadı." sorunuyla karşılaşarak oyuna olan erişimi kısıtlanmakta. Eğer sizde böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Cities Skylines Bir Hata Oluştu Sorunu Nedir?

Karşılaşılan bu hata, hata açıklamasında belirtildiği gibi .Net Framework ve diğer kütüphanelerin bilgisayarınızda bulunmamasıyla oluşmaktadır. Elbette sadece bu sorundan dolayı değil birçok sorunda böyle bir hatayla karşılaşmamıza sebebiyet verebilir. Bunun için sizlere birkaç öneriden bahsederek sorunun çözümüne ulaştırmaya çalışacağız.

Cities Skylines Bir Hata Oluştu Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Karşılaşılan bu hatayı düzeltmemiz için aşağıdaki önerileri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

1-) Dosya Bütünlüğünü Doğrulayın

Oyun dosya bütünlüğünü doğrulayarak eksik veya hatalı dosyaları taratıp indirmeyi sağlayacağız. Bunun için;

  1. Steam programını açın.
  2. Kütüphane menüsünü açın.
  3. Sol tarafta bulunan Cities Skylines oyununa sağ tıklayarak Özellikler sekmesini açın.
  4. Açılan ekranda sol tarafta bulunan Yerel Dosyalar menüsünü açın.
  5. Karşılaştığımız Yerel Dosyalar menüsünde bulunan Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula butonuna tıklayın.

Bu işlemden sonra hasarlı oyun dosyalarını tarayarak indirme işlemi gerçekleştirilecektir. İşlem bittikten sonra oyunu tekrar açmayı deneyin.

2-) Oyun Framework'leri Kontrol Edin

Oyun frameworklerin bilgisayarınızda olmaması oyun içerisinde çeşitli hataları oluşturabilir. Bu yüzden bilgisayarınızda DirectX, .NET Framework, VCRedist uygulamaların bulunması gerekmektedir.

Güncelleme işlemini gerçekleştirdikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak oyunu çalıştırıp, sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

3-) Mod Paketini Silin

Oyun dosyası içerisine yüklediğiniz mod paketi sorunlu olabilir. Bundan dolayı oyun dosyalarını bozarak bu gibi hoş olmayan görüntüyle karşılaşabilirsiniz. Oyun dosyası içerisine yüklediğiniz mod paketini silerek yukarıdaki dosya bütünlüğünü doğrulayın önerisini gerçekleştirerek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.

Hata Uzmanı Aradağın hataları bulman artık çok daha kolay!