Call of Duty: Vanguard Yetersiz GPU Hatası

Oyunu açarken karşılaşılan "Yetersiz GPU" hatasını bu yazıda çözüme ulaştırmaya çalışacağız.

Call of Duty: Vanguard Yetersiz GPU Hatası
Call of Duty: Vanguard Yetersiz GPU Hatası

Call of Duty: Vanguard oyuncuların, oyunu açarken karşılaştıkları "Yetersiz GPU" hatası birçok etkenden dolayı karşılaşılabilir. Eğer sizde böyle bir hatayla karşılaşıyorsanız aşağıdaki işlemleri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Call of Duty: Vanguard Yetersiz GPU Hatası Nedir?

Yetersiz GPU almamızın temel nedeni grafik kartı gereksiniminizin, oyunun minimum grafik kartıyla eşleşmemesinden kaynaklıdır. Eğer grafik kartınız yetersizse böyle bir hatayla karşılaşabilirsiniz. Bundan dolayı maalesef bu sorunu yazılımla çözemeyiz. Fakat grafik kartınız oyunun minimum veya önerilen grafik kartına göre yüksek veya eşitse, grafik kartınızı güncellemeniz gerekmektedir. Grafik kartınızın güncel olmaması çeşitli hatalarla karşılaşmanıza olanak tanıyacaktır.

Call of Duty: Vanguard Yetersiz GPU Hatası Nasıl Düzeltilir?

Eğer yukarda söylediğimiz gibi, grafik kartınız oyunun minimum veya önerilen grafik kartına göre yüksek veya eşitse aşağıdaki işlemleri gerçekleştirerek sorunun çözümüne ulaşabiliriz.

Nvidia Ekran Kartına Sahip Kullanıcılar İçin;

  • Öncelikle Nvidia firmasının çıkarmış olduğu Geforce Experience programını indirip kurulumunu gerçekleştirmemiz gerekmekte.
  • İndirme ve kurulum işlemini gerçekleştirdikten sonra programımızı açarak yukarıda bulunan Sürücüler menüsünü açıyoruz.
  • Yukarıda beliren İndir butonuna basarak güncelleştirmemizi indirelim.
  • İndirme işlemimiz gerçekleştikten sonra hızlı kurulum butonuna basarak kurulum işlemimizi gerçekleştirelim.
  • Bu işlem bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

AMD Ekran Kartına Sahip Kullanıcılar İçin;

  • AMD firmasının çıkarmış olduğu AMD Radeon Software programını indirip kurulumunu gerçekleştirmemiz gerekmekte.
  • İndirme ve kurulum işlemini gerçekleştirdikten sonra programımızı açarak sağda bulunan sürücü ve yazılım menüsünün altında Güncelleştirmeleri Kontrol Et butonuna basarak ekran kartımızın güncel olup olmadığını kontrol ediyoruz.
  • Güncelleme işlemini gerçekleştirerek bilgisayarını yeniden başlatabilirsiniz.

Grafik sürücümüzü güncelledikten ve bilgisayarımızı yeniden başlattıktan sonra Call of Duty: Vanguard oyununu açmayı deneyebiliriz.

Evet arkadaşlar sorunumuzu bu başlık altında çözmüş olduk. Eğer sorununuz devam ediyorsa açtığımız HATA SOR platformumuza girerek karşılaştığınız hataları sorabilirsiniz.